Interiér obývacia izba v béžových tónoch.

Béžová farba v obývacej izbe je časom overená klasika. Béžové odtiene dodávajú teplo a pôvab, prispievajú k relaxácii nervového systému, priaznivému pre odpočinok. Pohodlie a pokoj - to, čo potrebujete na výzdobu obývačky.

Pobyt v izbách zdobených béžovou je veľmi pohodlný a umožňuje vám naplno zažiť atmosféru domáceho tepla. Béžová je vhodná nielen pre klasické interiéry - je použiteľná v takmer akomkoľvek štýle.

Ak chcete usporiadať interiér obývacej izby v béžových tónoch, psychológovia odporúčajú, aby tí, ktorí sa chcú cítiť chránení, mali istotu v seba av iných, tých, ktorí hľadajú stabilitu a úspech v živote.

Okrem zrejmých výhod priaznivých účinkov na nervový systém a ľudskú psychiku, béžová, najmä jej svetlé tóny, pomôže vytvoriť malú miestnosť vizuálne väčšiu, ľahšiu. Táto možnosť je vhodná najmä vtedy, ak okná obývacej izby vyzerajú na sever: jej studený vplyv bude zmäkčený teplým slnečným odtieňom béžovej farby.

Interiér béžovej obývacej izby bude vyzerať rovnako dobre ako pri dennom svetle, tak aj pri umelom osvetlení vo večerných hodinách. To je veľké plus pre výber béžovej ako hlavný odtieň, pretože je známe, že veľa farieb, najmä studeného gamutu, sa veľmi mení s meniacim sa osvetlením.

Béžová farba v obývacej izbe môže byť v pozadí, a potom úspešne vynikne viac tmavého alebo svetlého nábytku. Nábytok a textil môže byť tiež béžový odtieň, najmä preto, že ich rozmanitosť je veľmi veľká, čo je to, čo niektoré názvy znamenajú: krém, mlieko, vanilka, piesočnatá, orechová - a to nie je úplný zoznam.

Interiér obývacej izby v béžových farbách môže byť monochromatický: strop, steny, podlaha, dokonca aj nábytok môže byť béžový. Zároveň je však potrebné dodržiavať dôležité pravidlo: všetky povrchy musia byť v rôznych odtieňoch! Podobné farebné schémy fungujú dobre v malých miestnostiach s nízkymi stropmi, čo umožňuje okom „kĺzať“ bez oneskorenia na hraniciach farieb a tým vizuálne rozširuje priestor.

Ak to rozmery miestnosti dovoľujú, môžete usporiadať interiér béžovej obývacej izby na kontrastné farebné kombinácie, pričom opäť používajte odtiene béžovej farby. Takže podlahy môžu byť káva alebo tmavej čokolády, steny - svetlo béžová, a strop - krém. Alebo naopak - s tmavými „čokoládovými“ stenami môžu mať podlahy a strop náznak vanilky.

Béžová farba v obývacej izbe môže byť doplnená zlatými odtieňmi doplnkov a povrchovej úpravy nábytku - tieto interiéry vyzerajú veľmi štýlovo.

Steny sú svetlohnedej farby a dubové parkety dobre ladia s dubovým nábytkom, zatiaľ čo textílie môžu byť tmavšie ako základný tón obývačky.

Je to jednoduchá a elegantne vyzerajúca obývacia izba, v ktorej majú steny odtieň mliečnej čokolády a podlaha - biela čokoláda. Môžete ho prikryť svetlým kobercom, ale je praktickejšie použiť laminát. Nábytok a textil v tejto verzii môžu byť svetlé farby kávy.

Interiér obývacej izby v béžových tónoch môže byť doplnený svetlým nábytkom. Na pozadí stenových panelov svetlo hnedých odtieňov, oranžová, červená, zelená prvky vyzerajú dobre, napríklad oranžové kreslo alebo zelená pohovka. Musia byť podporované v dekore, s použitím farby v textíliách alebo osvetlení.

Dokončenie interiéru obloženie béžová obývacia izba umiestnenie dekoratívne akcenty. Zvlášť dobré na tomto pozadí vyzerajú drevené výrobky - koše, drevené rámy na zrkadlá a maľby. Neexistujú žiadne obmedzenia na používanie jasných farieb, ako aj rôznych vzorov.

Zanechajte Svoj Komentár