Ako oddeliť kuchyňu od obývačky?

Pre miestnosti, v ktorých sú kuchyňa a obývacia izba kombinované, môže byť potrebné oddeliť tieto dva priestory. Ako oddeliť kuchyňu od obývacej izby a aké materiály a riešenia použiť, uvedieme nižšie uvedené príklady.

Oddelenie pomocou nábytku.

Ak vaše plány zahŕňajú len územné a funkčné oddelenie, potom má zmysel stavať steny, ale používať jednoduché delenie pomocou nábytku. Pre túto úlohu, perfektný dlhý bar pult alebo pohovka. Zároveň vyriešite niekoľko problémov, vytvoríte dodatočný priestor na sedenie alebo jedenie, zatiaľ čo vizuálne budú priestory rozdelené.

Oddelenie pomocou pohovky kuchyne v kombinácii s obývacou izbou.

Zostavte stenu alebo priečku.

Walling vo fáze opravy alebo konštrukcie nespôsobí problémy, stačí sa rozhodnúť pre materiál, ktorý sa má oddeliť. kombinovaná kuchyňa s obývacou izbou môže použiť:

  • Sadrokartón. Pros: jednoduché použitie, v priebehu času, len strhnúť oddiel. Mínus: nízka zvuková izolácia. Dobrá voľba pre malé steny.
  • Brick. Výhody: spoľahlivosť a vysoká zvuková izolácia, ideálny pre dekoratívne účely. Mínus: stena sa nedá ľahko odstrániť. Najlepšie je použiť tehly na veľkých plochách.
  • Sklenené tvárnice. Výhody: dizajn je spoľahlivý vo svojich vlastnostiach blízko muriva, veľmi módny trend. Nevýhody: nepriehľadné bloky nechávajú svetlo dobre, čo môže rušiť.

Rozdelenie stien nemusí byť nevyhnutne reprodukované od podlahy až po strop, stena môže zaberať výšku jedného metra, čo bude dosť dosť na vyriešenie problému: ako oddeliť kuchyňu od obývačky.

Vytvorenie ľubovoľnej z variantov stien je skvelým priestorom na prekladanie nápadov na dizajn. A sadrokartónové dosky a tehly sú vhodné na vytváranie políc a výklenkov, v ktorých je veľmi malebné umiestniť suveníry a taniere, vázy, svietniky. V tomto prípade oddelením kuchyne od obývačky bude doplnený pekným bonusom vo forme interiérových pôžitkov.

Jednoduché spôsoby oddelenia.

Kombinovaná kuchyňa - obývacia izba môžu byť tiež „rozdelené do dvoch“ pomocou elementárnych prostriedkov as minimálnymi nákladmi. Špeciálne a bežné záclony alebo posuvné dvere dokonale plnia úlohu steny v správnych okamihoch. Vlastne, ak je byt malý, a je potrebné izolovať sa od pachov a svetla, v tomto prípade musíte použiť špeciálne tkaniny pre záclony alebo posuvné dvere.

Často pre kombinovaná kuchyňa-obývacia izba aplikovať vizuálne rozdelenie. V štádiu opravy sa podlahová krytina a časť dekorácie na stenu zhotovujú v rôznych zónach z rôznych materiálov, takéto rozdelenie je ľubovoľné, ale rieši otázku priestoru.

Kombinovaná kuchyňa - obývacia izba projekt M08. Oddelenie pomocou nábytku (pohovka a bar) + vizuálne rozdelenie podľa farby a materiálu podlahovej krytiny.

Kombinovaná kuchyňa - obývacia izba projekt zo ZE | Oddelenie pomocou nábytku (bar) + vizuálne rozdelenie podľa farby a materiálu podlahovej krytiny.

Zanechajte Svoj Komentár