Dlaždice sprcha: typy, dlaždíc rozloženie, dizajn, farba, foto v kúpeľni

Sprchový kút je tradičným riešením, ktoré poskytuje nielen pohodlné podmienky na úpravu vody, ale vytvára aj estetický a elegantný dizajn, a to ako v mestskom byte, tak v vidieckom dome.

Ktorý typ dlaždice je najlepšie vybrať?

Povrchová úprava by mala byť odlišná nielen krásnym výkonom, ale tiež spĺňala určité požiadavky, mala vysokú vodoodpudivosť, odolnosť voči chemickým látkam, dobré pevnostné vlastnosti a vodotesnosť, vo forme špeciálnych zmesí na zálievku, zabraňujúci vzniku húb a plesní.

Foto dlaždice sprcha zásobník

Podlahové klinkery pre domáce sprchové pódium sa vyberajú s prihliadnutím na častý a dlhodobý kontakt s vodou. Pre obklady sa používajú výrobky, ktoré majú zvýšený alebo hrubý povrch a vysoký index odolnosti proti pošmyknutiu, čo je menej traumatické.

Najbežnejší dizajn je vo forme hustého, odolného, ​​odolného porcelánového kameňa odolného voči vlhkosti alebo kremenného vinylu. Takéto konštrukcie môžu mať pravouhlý, štvorcový, zaoblený tvar, otvorený typ bez strechy alebo uzavretého typu s pódiom, stenami a stropom. Paleta so stranou môže mať inú výšku, môže byť dostatočne hlboká a dokonale plniť funkcie kúpeľa, čo je vhodné najmä pre tých, ktorí sa napríklad potrebujú kúpať dieťa.

Fotografia ukazuje kúpeľňu a otvorenú sprchu so štvorcovým obkladom.

Pri výrobe palety sa často používa aj mozaika, ktorá sa nielen ľahko vyrovná s podšívkou rôznych tvarov, ale aj vďaka veľkému počtu škár a škár dlaždíc, povrch nie je klzký.

Obkladačky na dekoráciu sedadiel

Pohodlné a pohodlné schodíky alebo stoličky integrované do steny sú najčastejšie zdobené malými dlaždicami alebo mozaikou, najvhodnejšie pre zakrivené a zakrivené čiary.

Príklady čelia police a výklenky v sprche

Vďaka dokončeniu vstavaných výklenkov a políc v sprche sa ukázalo, že v interiéri vytvárajú skutočne elegantné akcenty. Môžete napríklad použiť tmavé dlaždice, a tak dať výklenkom vizuálnu hĺbku, alebo zvoliť kontrastný dizajn pre police a urobiť ich ešte dekoratívnejšími.

Fotografia ukazuje sprchu s výklenkami, zdobenú tmavou mozaikou.

Ako ozdobiť sprchovací kút bez paliet?

V tomto prípade používajú podšívku, ktorá kontrastuje s celkovým dizajnom miestnosti, čím zvýrazňuje sprchovací priestor alebo používa jednovrstvovú veľkoformátovú dlažbu vhodnú na podlahu bez výškových rozdielov. Ukázalo sa teda, že vizuálne zväčšuje priestor a dáva mu veľmi solídny vzhľad.

Pri usporiadaní tejto kabíny je hlavnou požiadavkou dostatočná výška miestnosti, pretože v dôsledku toho, že sprchový odtok a potrubie odvádzajúce vodu do kanalizačného systému musia byť umiestnené pod úrovňou podlahy, pomocou betónovej spony je potrebné zdvihnúť podlahu a nakloniť smerom k odtoku. ,

Na fotografii, WC v kombinácii s kúpeľňou a sprchovacím kútom bez panvice so sklenenými dverami, lemované dlaždice.

Možnosti usporiadania dlaždíc

Klasická voľba pre položenie kôš je horizontálna poloha s posunom. Ak chcete vytvoriť non-banálne dizajn, môžete použiť zložitejšie, ale zároveň celkom originálne rozloženie s vertikálnymi riadkami alebo vianočný stromček. Je tiež veľmi pracné položiť kachľové výrobky na diagonále, čo umožňuje vizuálne rozšíriť priestor.

Na fotografii, šedá prasiatko dlaždice s horizontálnym rozložením s ofsetom v sprche.

Farebná škála dlaždíc

Výber farebného riešenia priamo závisí od rozmerov miestnosti a od funkcií funkčného plánovania. Béžová, biela, čierna, sivá, zelená, modrá, hnedá alebo akákoľvek iná dlažba vo farbe, s prihliadnutím na všetky priestorové nuansy, môže harmonicky dopĺňať akýkoľvek dizajn.

Na fotografii je kúpeľňa so sprchovacím kútom, zdobená sivými štvorcovými dlaždicami.

Pri použití svetlých odtieňov, nie prevažne bielych, je možné vizuálne rozšíriť sprchu a zvýšiť objem. Unikátny a jedinečný dizajn, ako aj eliminácia drobných povrchových defektov sa dá dosiahnuť striedaním výrobkov z dlaždíc rôznych farieb.

Možnosti dizajnu sprchy

Niekoľko originálnych možností.

Kombinácia dlaždice a mozaiky

Táto kombinácia vám umožní vytvoriť skutočne zaujímavú sprchu. S pridaním takého charakteristického nádychu ako mozaiky získava situácia dôkladnejší a komplexnejší vzhľad.

Na fotografii je béžová dlažba v kombinácii s viacfarebnou mozaikou v otvorenej sprche.

Pod stromom

Navonok úplne prenáša povrch prírodného dreva, pričom má všetky prevládajúce vlastnosti keramických dlaždíc.

Pod kameňom

Vďaka špeciálnym technológiám sa keramika vyznačuje aj najmenšími nepravidelnosťami, ladnými trhlinami, prasklinami a prepadmi, charakteristickými pre kamenné skaly.

Na fotografii je malá kúpeľňa s dlažbou s imitáciou mramoru v kúpeľni.

Pod betónom

Z vizuálneho a estetického hľadiska má miestnosť s týmto obložením silnejší a spoľahlivejší vzhľad.

Rybie šupiny

Vzhľadom na krásu rybích šupiniek, ktoré majú mäkké modulácie, to dopadá na vizuálne dotovaný priestor s dodatočným objemom.

Na fotografii je kúpeľňa s otvorenou sprchou bez panvice, zdobená tyrkysovými dlaždicami v podobe rybích šupín.

okruhliaky

Neboj sa vlhkosti a preto sa rovnako dobre hodí na dokončenie sprchy v byte, a na návrh letnej sprchy v krajine. Veľké kamienky dodajú atmosfére náladu tohto morského pobrežia.

S kresbou

Veľký obraz, ktorý zaberá celé lietadlo alebo malé vzory, niekoľkokrát opakované, je vynikajúcim riešením na diverzifikáciu a oživenie monotónneho dizajnu.

Na fotografii je kúpeľňa a malá sprchovací kút s bielymi dlaždicami zdobenými kresbami.

Nápady pre sprchové kúty v rôznych štýloch

S riadnou výzdobou sprchy, môžete vytvoriť skutočne krásny dizajn pre všetky vnútorné smer, ako je loft, Provence, krajiny, klasický alebo moderný štýl.

Napríklad pre moderný štýl aplikujte lakonický povrch v základných a neutrálnych farbách, ktoré sú niekedy doplnené svetlými prvkami. Pre Provence sa volí fragmentárne použitie mozaikových alebo mozaikových dlažieb v mozaikovom štýle av mestskom podkroví používajú menej organické oriešky alebo obklady s imitáciou starých povrchov a stavebných materiálov.

Fotografia ukazuje sprchu dlaždíc, prasa šedej farby v interiéri kúpeľne v podkroví.

Vlastnosti dokončovacie dlaždice malý sprchovací kút

V malom sprche je najvhodnejšie použiť stredne veľkú keramiku bez zbytočných vzorov a kresieb. Pri pokládke na steny môžete aplikovať horizontálne usporiadanie, vizuálne rozširujúce priestor alebo vertikálnu inštaláciu, zvyšujúcu strop. Na podlahe sa dá zväčšiť plocha, môžete použiť štvorcové alebo obdĺžnikové dlaždice, rozložené diagonálne.

Fotogaléria

Sprchová dlažba by mala mať nenápadný, harmonický a útulný dekor, mala by sa líšiť funkčnosťou, krásnym vzhľadom a predstavovať skutočne príjemné miesto odpočinku.

Zanechajte Svoj Komentár