Biele dlaždice v kúpeľni: dizajn, tvar, farebné kombinácie, možnosti usporiadania, injektážna farba

Biela dlažba v kúpeľni je klasická. Tento dizajn, napriek tomu, že nenesie žiadne emocionálne sfarbenie, pomocou textúry, pridaním kontrastných akcentov a správnych kresieb, môže úplne zmeniť vizuálne vnímanie celého priestoru.

Má biely lem

Existuje množstvo nuansy:

  • Táto povrchová úprava dodáva miestnosti viac svetla.
  • Biely obklad je obzvlášť vhodný v malých kúpeľniach v Chruščove, pretože vizuálne mení rozmery priestoru, čím sa stáva priestrannejším.
  • Tento dizajn je esteticky príjemný a má svieži a štýlový vzhľad.
  • Konečný materiál je biely, hlavnými výhodami sú, že nemá žiadne konštrukčné obmedzenia, vďaka čomu sa dokonale hodí pre akékoľvek štýlové rozhodnutia.

Dlažba umiestnenie v kúpeľni

Niekoľko možností ubytovania.

Na stenách

Vďaka veľkému množstvu tvarov a vzorov je hladký alebo bezšvový keramický obklad najlepší dekoratívny prvok na zdobenie stien a vytvorenie jedinečného interiéru.

Na fotografii, interiér modernej kúpeľne s bielymi dlaždicami na stenách.

Na podlahe

Vonkajší biely porcelán, je trvanlivejší, dostatočne jednoduchý na čistenie, má veľmi atraktívny vzhľad a osviežujúcu farbu, dáva atmosféru výraznosti, rafinovanosti a štýlu. Jedinou nevýhodou je zvýšená obchodovateľnosť a nepraktickosť.

Vo výklenku

Drážka, zdobená bielymi dlaždicami, obzvlášť harmonicky zapadá do celkového štýlu miestnosti a dodáva jej osobnosť. Tieto výklenky sa môžu nachádzať v blízkosti dverí, nad vaňou, WC, v blízkosti sprchy alebo umývadla.

Na fotografii je kúpeľňa a úzky výklenok s osvetlením, zdobený bielymi mozaikovými dlaždicami.

V sprche

Na steny a podlahy v sprche je najobľúbenejším a najpraktickejším riešením obklad slinku, ktorý nie je vystavený plesniam a vzhľadu baktérií.

Biele farebné kombinácie dlaždíc

Aby sa biely dizajn mierne riedil, aplikujte harmonické kombinácie odtieňov.

Biela a hnedá

Sú skvelým doplnkom k sebe a predstavujú variantu dizajnu win-win, ktorý kladie dôraz na interiér kúpeľne.

Čierna a biela

Kontrastné duetové biele top tmavé dno alebo naopak, rozdelené hranicou v strede, je považované za klasické. Snehobiela povrchová úprava, doplnená tmavými akcentmi striedavo alebo na akomkoľvek inom mieste, sa stáva zaujímavejšou a veľkolepejšou.

Na fotografii je kontrastná kombinácia bielych a čiernych dlaždíc v interiéri kúpeľne v kombinácii s WC.

Sivá biela

Grafit, olovo, oceľ, antracit alebo odtieň mokrého asfaltu, v kombinácii s bielou, vyzerajú naozaj štýlovo. S týmto dokonale vyváženým tandemom, najčastejšie zdobia izby v štýle minimalizmu alebo high-tech.

Biela a modrá

Ak chcete vytvoriť štýlový dizajn, použite kombináciu s modrou, azúrovou, tyrkysovou alebo tyrkysovou dlažbou. Tieto dva odtiene vám umožnia vytvoriť ľahkú a mierne chladnú atmosféru a pri zdobení povrchov pomocou kamienkového muriva, mušlí, hviezdice alebo tematických kresieb môžete vytvoriť skutočne morský interiér.

S béžovou

Takáto pokojná kombinácia, vďaka svojej neutralite, bude vizuálne zväčšovať a rozširovať priestor.

Fotografia zobrazuje kúpeľňu s kombináciou bielych a béžových dlaždíc.

Bielo-ružová

Dáva tomuto materiálu mimoriadne jemný, elegantný, atraktívny a zároveň ušľachtilý vzhľad.

So striebrom

Bude to konečný, mierne očarujúci dotyk a nádherný akcent v každej kúpeľni.

So zlatom

Má nezvyčajne slávnostný a elegantný vzhľad, ktorý dáva dizajnovej šľachtickej šľachte a vysokým životným nákladom.

perla

Vzhľadom k veľkolepej žiare, zlatistým, nazelenalým odtieňom a modrým a sivým odtieňom, perla vyzerá obzvlášť úžasne a nádherne.

Akú farbu si mám vybrať pre bielu farbu?

Biele dlaždice s čiernou injektážnou maltou alebo so šedou injektážnou maltou sú určite veľmi praktickým riešením, pretože tmavé švy časom nestratia svoju atraktivitu a nevyžadujú pravidelné čistenie, čo značne uľahčuje údržbu lemovanej roviny.

Na fotografii je kúpeľňa a biela štvorcová dlažba s čiernymi stierkami.

Tiež škárovacie švy môžu byť jednoduché alebo majú kontrastný dizajn. Napríklad červená, oranžová, ružová, žltá, modrá alebo iná farebná škárovacia hmota zvýrazní geometriu a zvýrazní bielu vrstvu.

Tvary a veľkosti dlažby pre kúpeľňu

Biele keramické dlaždice môžu byť štvorcové, obdĺžnikové, alebo sa môžu líšiť v zložitejších tvaroch, ako je šesťuholníkový tvar, ktorý vyzerá ako plást, ovál, kruhový dizajn alebo ako diamant a malé mozaikové prvky. Vďaka neobvyklým tvarom sa ukazuje, že vytvára komplexnejšiu hru svetla a dosahuje rôzne vizuálne efekty.

Na fotografii je kúpeľňa s bielymi dlaždicami v tvare šesťuholníka na stenách.

Možnosti usporiadania kúpeľne

Celkom relevantná a klasická možnosť je stohovanie v rozloženom poradí alebo usporiadaní na uhlopriečke, pomocou ktorej sa ukáže, že sa skrýva a porazí niektoré povrchové nepravidelnosti. Rovněž môže byť lietadlo zdobené bielymi dlaždicami v behu, kvôli posunu pripomínajúcemu murivo. Veľmi originálny vzhľad má rozloženie v podobe vianočného stromčeka, čo naznačuje ukotvenie dlaždíc pod uhlom 90 stupňov alebo lineárny variant s nespojitými, paralelnými, rozbitými alebo chaotickými pruhmi.

Na fotografii je biela obdĺžniková dlažba s rozložením vianočného stromu v kúpeľni.

Nápady dizajnu kúpeľne dlaždice

Populárne nápady na dizajn.

stavebné bloky

Tehla alebo biele dlaždice prasa, ktorý je tiež nazývaný metro, môže mať úplne odlišné vzory, byť matné, lesklé, vo veku alebo potiahnuté. Takáto možnosť obloženia vždy vyzerá veľmi zaujímavo a moderne.

mramorovaný

Ušľachtilá aristokratická biela dlažba s efektnými hnedými, sivými, ružovými alebo modrastými pruhmi dodáva kúpeľni sofistikovaný vzhľad a vysokú cenu.

Pod stromom

Táto imitácia veľmi presne prenáša textúru a vyznačuje sa pomerne prirodzeným vzhľadom, ktorý sa dá od originálu odlíšiť len dotykom.

mozaika

Má špeciálne hrany, krásne láme a odráža svetelný tok, môže mať tradičný vzhľad alebo môže byť ozdobený fragmentmi kameňov, skla alebo zložitých a zložitých vzorov.

lesklý

Takýto povrch vďaka reflexnému efektu vytvára v priestore zaujímavé ilúzie, dodáva eleganciu, sviežosť a dokonca aj určitú chlad.

Matný povrch

Na dosiahnutie opaku teplejšieho a pohodlnejšieho dizajnu bude biely matný, mierne hrubý obklad.

Na fotografii je kúpeľňa so sprchovacím kútom lemovaným bielym šesťhranným matným obkladom.

S obrázkami, vzormi a ornamentami

Rôzne podrobné výkresy, vzory alebo ozdoby, ako je meandr, arabeska alebo patchwork, pridať do atmosféry pikantnosť a intrigy. Dlaždica s kvetmi je schopná stať sa naozaj silným akcentným ťahom, ktorý vyzerá svetlý a expresívny a dáva kúpeľni exotický nádych.

reliéf

Má objemnú konvexnú textúru, často používanú na zvýraznenie určitých oblastí v miestnosti a dosiahnutie vysokého dekoratívneho efektu. Vlnové obklady stien sú veľmi nezvyčajné a vďaka efektnejšej vlnovej forme vyhladzujú vnútorný priestor.

Ako to vyzerá s inými materiálmi?

Biela dlažba je tiež dokonale kombinovaná s inými povrchovými úpravami, napríklad môže ísť len o maľovanie, tapety alebo plastové panely. Pre tých, ktorí dávajú prednosť prírodným a ekologickým materiálom a štýlovejšiemu a reprezentatívnejšiemu interiéru, je obzvlášť vhodná kombinácia dlaždíc s drevom alebo omietkou.

Na fotografii, biela dlažba s imitáciou mramoru v kombinácii s dreveným obložením v interiéri modernej kúpeľne.

Aké štýly sú vhodné pre biele dlaždice?

Biely obklad je najobľúbenejší na zdobenie škandinávskeho interiéru, minimalistický alebo high-tech dizajn. Aj táto úprava nie je o nič menej relevantná pre klasiku, podkrovie, Provence, Chebbi-chic alebo iné retro štýly. Takéto riešenie a farebné riešenie ľahko mení, dopĺňa a mení kúpeľňu v akomkoľvek štylistickom smere.

Na fotografii je malá škandinávska kúpeľňa so stenami zdobenými bielymi prasiatkami.

Fotogaléria

Biele dlaždice, vďaka takému čistému odtieňu a krásnej kombinácii s rôznymi farebnými a textúrnymi riešeniami, sa stávajú nepostrádateľnou možnosťou dokončenia a krásnym, útulným dizajnom, a to ako pre jednoduché, tak aj pre zložitejšie návrhy.

Zanechajte Svoj Komentár