Výklenky v kúpeľni: možnosti naplnenia, výber umiestnenia, nápady na dizajn

Výklenky v kúpeľni sú nielen dosť nezvyčajným architektonickým riešením, ktoré vám umožní čo najefektívnejšie využiť úložný priestor alebo vybaviť pohodlný úložný priestor, ale zároveň sa stane veľmi efektívnym interiérovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť.

Ako vyplniť výklenok v kúpeľni?

Varianty vyplnenia týchto architektonických štruktúr.

Pre šampóny a iné veci

Vďaka svojej všestrannosti, tieto vrúbky vždy vyzerajú veľmi prirodzene v interiéri kúpeľne a sú skvelé pre umiestnenie do nich rôznych pohárov, sprchovacích gélov, fliaš šampónov alebo iných doplnkov.

Vo fotografii malý výklenok pre fľaše v sprche v interiéri kúpeľne.

Práčka

To nie je priechodný otvor, je ideálny pre umiestnenie práčky. S takýmto dizajnovým pohybom môžete získať skutočne organické a veľmi praktické riešenie interiéru, ktoré je vhodné najmä v malej kúpeľni v apartmáne Chruščova typu.

kúpeľ

Vďaka tomuto racionálnemu umiestneniu sa ukázalo, že nielen starostlivo skryť rúry a rôzne komunikácie, ale aj dosiahnuť štýlový, estetický dizajn a vytvoriť akýsi hygienický komplex v danej miestnosti.

škrupina

Docela populárne riešenie používané v usporiadaní kúpeľne. Umývadlo so skrinkami alebo stolom vo výklenku, chránené pred vonkajšími vplyvmi a bezpečnejšie upevnené.

Fotografia ukazuje interiér kúpeľne a umývadlo s pultom, ktorý sa nachádza vo výklenku lemovanom mozaikovými dlaždicami.

Zrkadlo

Zrkadlové plátno, ktoré sa nachádza vo výklenku, sa nepochybne stáva samostatným prízvukom interiéru, ktorý umožňuje priviesť do kúpeľne ďalšie svetlo, dodať mu objem, hĺbku a úplne zmeniť priestorové vnímanie.

Na fotografii je kúpeľňa v podkroví so zrkadlom umiestneným vo výklenku.

Uskladnenie uterákov

Výklenky sú nielen originálne dekorom v miestnosti, ale predstavujú tiež skvelé miesto na ukladanie uterákov, čo vám umožní urobiť dizajn pohodlnejším a premyslenejším.

Umiestnenie v kúpeľni

Najobľúbenejšie možnosti umiestnenia.

Nad kúpeľňou

Výklenok umiestnený nad kúpeľňou môže mať rôzne tvary a veľkosti, ktoré sú určené rozmermi samotného sanitárneho zariadenia a parametrami tejto miestnosti. Napríklad pre vane s uhlovou alebo pravouhlou konfiguráciou sú vhodné pozdĺžne výklenky umiestnené pozdĺž dlhej strany.

Vo fotografii malý výklenok s kontrastným dizajnom v interiéri kúpeľne.

Za toaletou

Pohodlne umiestnený výklenok za toaletou umožňuje nielen skryť rôzne inžinierske komunikácie a zabezpečiť domáce potreby, ale tiež výrazne ušetriť využiteľný priestor v miestnosti.

V blízkosti umývadla

Tieto výklenky môžu byť zdobené dekoratívnymi doplnkami, ako sú hviezdice alebo mušle, opatrne do nich vkladajte kozmetické výrobky pre každodennú starostlivosť alebo pohodlne zariadite uteráky, ktoré budú vždy po ruke.

skrytý

Takéto priehlbiny uzavretého typu často preberajú dizajn v súlade s okolím, pomocou ktorého je možné dosiahnuť moderné, lakonické a pohodlné zloženie, ktoré výrazne zlepšuje vzhľad priestoru.

Ako krásne, aby sa výklenok?

Príklady dekorácie dekoratívnych drážok.

S policami

Výklenky so sklenenými, plastovými alebo drevenými policami predstavujú vynikajúcu expozíciu, ktorá nezakrýva priestor a nepreťažuje priestor.

Na fotografii je kúpeľňa a výklenok so sklenenými policami.

podsvietenie

Vďaka svetelnému dizajnu výklenku môžete do kúpeľne priviesť mäkké svetlo a dodať mu viac pohodlia. Okrem toho, výklenky sú zdobené, a to nielen s pomocou vstavaných reflektorov a rôzne osvetlenie, ale aj oni sú zdobené aromatickými sviečkami.

Z mozaiky

Mozaikové dlaždice jemne transformujú vnútorný priestor a umožňujú dosiahnuť požadovaný výsledok dizajnu. Aby sa porazila drážka, používajú mozaiku odolnú voči vlhkosti a opotrebeniu, ktorá bude obzvlášť vhodná pri navrhovaní nie cez otvory v sprchovom kúte alebo v stene v blízkosti kúpeľa.

kučeravý

Tieto návrhy môžu mať najjednoduchší a tradičný, rovnako ako zložitejšie a excentrické tvary, ktoré poskytujú skutočne ohromujúci vzhľad dizajnu miestnosti. Takéto výklenky môžu byť vybavené zrkadlami, originálnymi sviečkami, zdobenými dlaždicami, mozaikami, porcelánom alebo inými materiálmi s vysokou odolnosťou voči vlhkosti.

Na fotografii je kúpeľňa, umiestnená vo výklenku klenutého tvaru v interiéri kúpeľne.

Fotografie v interiéri toalety

Malé priehlbiny sa stávajú vynikajúcou alternatívou otvorených regálov alebo kanistrov, na rozdiel od ktorých majú estetickejší a atraktívnejší vzhľad. Výklenky umožňujú racionálne využitie priestoru v malom WC priestore a šetria miesto v ňom. Obzvlášť často sú tieto priechodné otvory umiestnené v stene nad toaletou, väčšinou sú vytvorené kvôli výčnelku, ktorý skryje inštalačný systém.

Okrem toho, pomocou takéhoto dekoratívneho prvku, môžete skryť kazí vzhľad interiéru, elektroinštalácie, inžinierske siete a vodovodné potrubia. V kombinovanej kúpeľni môže úzky výklenok umiestnený medzi kúpeľňou a WC slúžiť ako druh vizuálnej priečky.

Fotogaléria

Výklenky v kúpeľni sú veľmi pohodlným a funkčným interiérovým prvkom, ktorý vám umožní nahradiť štandardný nábytok a iné skladovacie systémy. Tento dizajn je skvelým dizajnovým ťahom pre architektonickú transformáciu celého priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár