Nástenné dekorácie v kúpeľni: typy, možnosti dizajnu, farby, príklady dekorácie

Steny v kúpeľni vďaka obrovskému výberu materiálov môžu byť zdobené akýmkoľvek vhodným spôsobom. S pomocou rôznych možností dokončovania sa ukazuje, že vytvára netradičný a atraktívny dizajn.

Kúpeľňa Wall Tipy

Odporúčania na zdobenie kúpeľne v byte alebo dome:

 • Keď robíte kúpeľňu na prvom mieste, musíte vziať do úvahy veľkosť miestnosti, celkové rozhodnutie o farbe a štýle.
 • Musíte si vybrať praktické, odolné voči vlhkosti, dobre vyčistené a ekologicky šetrné materiály.
 • Steny v malej kúpeľni sú lepšie zdobené vo svetlých odtieňoch, pretože tmavé farby prispievajú k vizuálnej redukcii v tejto oblasti.

Nástenné vzory

Najčastejšie používané možnosti registrácie.

Na maľovanie (maľované)

Tento typ povrchovej úpravy je veľmi populárny. Maľované steny sú dlhodobo schopné zachovať svoj pôvodný vzhľad a v prípade, že sú pomerne ľahko prefarbiteľné.

Na fotografii je kúpeľňa s ružovými maľovanými stenami.

Dekoratívne omietky

Je to všestranný materiál, ktorý dokonale napodobňuje rôzne povrchy, od jemných drahých až po hrubé a staršie textúry.

Povrchová úprava dreva

Existuje niekoľko možností úpravy dreva:

 • Euro obloženie. Podšívka môže byť umiestnená na stene, vertikálne aj horizontálne. Je krásne maľovaná v rôznych farbách a vďaka ochranným kompozíciám je veľmi dobrou voľbou pre kúpeľňu.
 • Nástenné MDF panely. Kvalitné MDF panely sa vyznačujú vysokou tepelnou izoláciou, hygienickou a trvanlivosťou. Môžu mať mnoho rôznych odtieňov alebo imitovať rôzne materiály.
 • Laminátové podlahy. Považuje sa za dosť nezvyčajné a vždy užitočné rozhodnutie. Takéto stenové prevedenie vyzerá veľkolepé a atraktívne a nevyžaduje zložitú inštaláciu a dlhé prípravné práce.

Drevená povrchová úprava prispieva k prirodzenosti a pohodliu miestnosti, takáto povrchová úprava interiéru je výhodná a drahá.

Fotografia má modernú kúpeľňu s drevenými MDF panelmi v stene.

dlaždice

Je to najbežnejší typ zdobenia kúpeľne, ktorá sa nebojí vlhkosti, veľmi ľahko sa čistí a umýva. Dlaždice sa líšia v rôznych textúrach a farebných riešeniach a umožňujú vytvoriť akýkoľvek dizajn v miestnosti.

Na fotografii je keramická dlažba v mozaikovom štýle v interiéri kúpeľne.

korok

Takýto prírodný a prírodný materiál, ktorý má zaujímavý, príjemný a zamatový povrch, umožňuje do atmosféry priniesť špeciálne teplo, pohodlie a pokoj. Pomocou korkového náteru môžete vytvoriť netradičnú mozaiku na stene alebo v akejkoľvek inej kompozícii.

kameň

Ekologický, bezpečný a veľmi trvanlivý povrch, vynikajúca odpudzuje vlhkosť. Murivo dáva miestnosti luxusný, elegantný a stavový vzhľad.

tehla

Steny, zdobené tehlami, dávajú miestnosti inovatívny odvážny, odvážny a aktuálny obraz. Murivo je tiež vynikajúce pre maľovanie, obkladanie a omietanie.

Plastové panely (PVC) t

Najekonomickejšie, najpraktickejšie, hygienické, odolné voči výkyvom teplôt a nie je ťažké udržať konštrukčný variant, ktorý napriek svojmu jednoduchému vzhľadu vyzerá veľmi slušne.

Na fotografii je kúpeľňa s bielymi plastovými stenami.

sklo

Steny zo skla sa vyznačujú nielen svojou osobitnou krásou a rôznorodými farbami, reliéfnym, matným alebo vzorovaným dizajnom, ale tiež nevytvárajú vizuálnu prekážku v miestnosti, čím sa stávajú oveľa väčšími.

Fotografia ukazuje interiér modernej kúpeľne so stenou zo skla.

linoleum

Vlhkosť odolné linoleum so špeciálnym ochranným povlakom nebude vystavené deformácii a po dlhú dobu nestratí svoj pôvodný vzhľad. Okrem toho je táto úprava veľmi praktická a nepredstavuje žiadne osobitné ťažkosti v starostlivosti.

tapeta

S cieľom lepiť kúpeľňu najčastejšie vyberte tekuté, vinylové, sklolaminátové alebo akrylové vodotesné tapety. Môžu byť ako samostatný prvok dizajnu a úspešne kombinované s inými materiálmi na konečnú úpravu.

betón

Sú šetrné k životnému prostrediu, jednoduchá starostlivosť, neabsorbujú vlhkosť a nepodliehajú vzhľadu húb. Betón má zamatový povrch, vďaka čomu textúrované steny stien vytvárajú výnimočný dizajn.

Farba stien v kúpeľni

Populárna farebná paleta použitá na zdobenie kúpeľne.

biela

Snehobiela dekorácia dodá miestnosti vysoký stupeň čistoty a sviežosti, vytvorí v nej relaxačnú a pokojnú atmosféru a nastaví odpočinok a relaxáciu.

čierna

Vďaka tejto tajomnej farbe noci môžete do priestoru pridať špeciálnu slávnosť a vytvoriť veľmi kreatívny a zároveň úctyhodný a elegantný interiér.

orgován

Elegantný a elegantný fialový odtieň prináša do izby dotyk luxusu, vytvára v ňom príjemnú atmosféru a vytvára romantickú náladu.

Na fotografii je kúpeľňa so stenami zdobenými fialovou mozaikou.

modrý

To je spojené s vodou a oceánom, podporuje relaxáciu a relaxáciu, a tiež dáva miestnosti atraktívnejší vzhľad.

modrý

Nenápadná, ale zároveň dostatočne jasná modrá farba, vďaka svojej univerzálnosti, je ideálna pre zdobenie kúpeľne a dáva jej priestorovú hĺbku, pokoj, harmóniu a ľahkosť.

šedá

Diskrétny monochromatický sivý odtieň je neprekonateľnou základňou a zázemím pre interiér. S pomocou tejto elegantnej a univerzálne krásnej farby sa ukáže vytvoriť moderný a štýlový dizajn.

tyrkysový

Vďaka tomuto úžasnému odtieňu môžete vyriešiť všetky aj tie najzložitejšie konštrukčné úlohy. Tyrkysová dodá do atmosféry ľahkej nežnosti a zároveň energickú silu.

hnedý

Veľkolepé a atraktívne hnedé formy vytvárajú pokojnú, pokojnú a veľmi príjemnú atmosféru. Čokoládové odtiene dodajú interiéru špeciálny obraz a urobia ho skutočne autentickým.

oranžový

Je to úžasný prírodný antidepresívum, ktoré zaplní priestor teplom, svetlom a nábojmi s pozitívnou energiou.

Na fotografických stenách maľoval svetlé oranžové farby v interiéri malej kúpeľne.

nachový

Taký odvážny a neobvyklý dizajn, ideálny pre vytvorenie úžasnej a romantickej atmosféry.

Moderné dizajnové nápady a kresby na stenu

Najoriginálnejšie a najzaujímavejšie možnosti dizajnu.

Zrkadlová stena

Má pôsobivý, veľmi štýlový a individuálny vzhľad. Zrkadlový povrch dodáva objem miestnosti, ilúziu dodatočného svetla a výrazne rozširuje hranice priestoru.

Zadná stena

Objemové steny mimo rozpoznávania menia geometriu miestnosti a vytvárajú v nej nezvyčajné vizuálne efekty.

mozaika

Keramická, sklenená alebo lesklá mozaika je ideálna pre zdobenie viacerých komorných a priestranných izieb. Tento dizajn odráža svetlo a tým dodáva kúpeľni objem a vizuálny priestor.

Na fotografii je kúpeľňa so stenou zdobenou mozaikovým vzorom v tvare kvetov.

mramor

Mramor vďaka svojej komplexnej a jedinečnej štruktúre vám umožní vytvoriť skutočne luxusný dizajn, ktorý má pevný a kompozične dokonalý vzhľad.

S maľbou

Veľkolepé kresby na stenách sú stelesnením štýlu, pôvabu a hlbokého bohatého obrazu.

Polkruhová stena

Táto forma steny robí interiér rozmanitejším a veľkolepejším. Obzvlášť zaujímavý je polkruhový povrch, ktorý vyzerá v dizajne dekoratívneho kameňa, muriva, dlaždíc, drevených panelov, mozaiky, malieb alebo fresiek s originálnym vzorom.

vlny

Harmónia, mäkkosť a upokojujúca hladkosť vĺn, dodá do interiéru rozmanitosť a dekoráciu, umožní rozriediť nudný a monotónny dizajn.

pruhy

Pás, ktorý nielen pridáva jas a dynamiku do kúpeľne, ale aj v závislosti od horizontálnej alebo vertikálnej polohy, vám umožní vizuálne upraviť tvar a veľkosť priestoru.

Fotografie z prízvuku stenu

S pomocou akcentovej steny môžete dodať miestnosti originalitu, priniesť sviežosť do zvyčajného dizajnu a nastaviť atmosféru osobitného charakteru.

Na fotografii je prízvuková stena v čierno-bielych farbách v interiéri modernej kúpeľne.

Vďaka ďalšej hre materiálov, textúr a textúr sa ukazuje, že v kúpeľni vytvára jasný a dynamický akcent, ktorý nepochybne zmení okolitý priestor.

Kombinované steny

Existujú dva typy kombinácií:

 • Kombinácia 2 alebo viacerých farieb. Vyvážené jasné nápady v podobe viacfarebných alebo dvojfarebných obkladov stien, napríklad čiernobielych, bielo-zelených, čierno-červených alebo žltých s modrou farbou, vám umožnia zmeniť vizuálne vnímanie veľkosti miestnosti alebo zóny v priestore.
 • Kombinácie rôznych materiálov. S pomocou vizuálne hladkého prechodu medzi rôznymi materiálmi sa ukázalo, že nielen zdôrazniť štýl interiéru, ale aj vytvoriť určité podrobné akcenty.

Príklady dekorácie na stene

Zaujímavé možnosti dekorácie na stenu.

Dekoratívne samolepky

Vinylové aplikácie a samolepky sú ideálne pre kúpeľňové dekorácie, pretože sa neboja zmien teploty, pary a vlhkosti. Pomocou takého lacného a rýchleho konštrukčného riešenia môžete ľahko ozdobiť sprchovací kút, priestor v blízkosti umývadla, kúpeľňu alebo keramickú dlažbu a tak priniesť do interiéru nové farby.

podsvietenie

Vďaka správne postaveným svetelným akcentom je možné vybrať najvýhodnejšie interiérové ​​diely a detaily. Podsvietenie vám umožní priniesť do atmosféry originalitu a urobiť ju krásnou a pohodlnou.

Morské mušle

Použitie prírodných škrupín v kombinácii s kamienkami alebo hviezdice, ukazuje sa, že dosiahnutie jedinečného vzoru a priviesť kus mora do miestnosti.

Aký štýl je lepšie zariadiť?

Najjasnejšie možnosti dizajnu v rôznych smeroch štýlu:

 • Loft. V tomto štýle by bola vhodná hrubá povrchová úprava, ako je murivo, omietka, obkladačky alebo betónová stena bez dlažby. Tento originálny a neobvyklý obklad stien dokonale zapadá do podkrovia.
 • Classic. Elegantný, ale zároveň funkčný dizajn v pokojných a neutrálnych farbách s príjemnými textúrami, bude obľúbený v klasickom dizajne. Tu sú vhodné tapety, dlaždice so vzorom, omietky, mramoru alebo drahé dlaždice.
 • Minimalizmus. Pre minimalizmus sa predpokladá, že je monochromatický alebo dvojfarebný v šedej, čiernej, hnedej alebo bielej farbe. Zvlášť organicky bude vyzerať sklo, drevo, kov alebo keramické povrchy bez ozdôb a vzorov.
 • Provence. Maľovanie, omietky, tapety s kresbami rastlín a kvetov, kameňa, tehly alebo drevené obklady, zdôrazní jemnú, upokojujúcu atmosféru jednoduchého provensálskeho štýlu.

Na fotografii je kúpeľňa v klasickom štýle s polovičnými stenami, polovičnými stenami a polovičnými stenami.

Pre dekoráciu rôznych interiérových štýlov si zároveň vyberiete krásne a praktické dokončovacie materiály.

Registrácia zón v kúpeľni

Možnosti dizajnu pre rôzne oblasti v kúpeľni.

V blízkosti kúpeľne

Vzhľadom k tomu, steny v blízkosti kúpeľa, najčastejšie dostane veľa vody, detergentov alebo kozmetiky, obklady, okrem atraktívny vzhľad, by mala byť vysoká praktickosť.

niky

Pre výklenok môžete použiť jednofarebnú povrchovú úpravu a použiť kontrastné zvýraznenie zrkadlovými dlaždicami, mozaikou, podsvietením, samolepiacou fóliou, dekoratívnym kameňom alebo sklenenými panelmi.

Fotografia má kúpeľňu a výklenky s akcentovým mozaikovým dizajnom.

V blízkosti toaletného stolíka

Táto funkčná plocha môže byť porazená použitím prízvukovej steny alebo rôznych typov osvetlenia.

Fotogaléria

Vďaka mnohým rôznym spôsobom čelenia môžete kúpeľňu urobiť čo najštýlovejšou. Nie je to drahé, ale originálny a netradičný prístup k dizajnu stien môže byť moderným a praktickým riešením pre túto miestnosť.

Zanechajte Svoj Komentár