Strop v záchode: výhľad na materiál, dizajn, textúru, farbu, dizajn, osvetlenie

Strop v záchode umožňuje, aby táto malá miestnosť bola obzvlášť pohodlná a útulná. Vhodne a starostlivo vybraná stropná konštrukcia je indikátorom dobrého vkusu.

Odporúčania pre výber stropu

Niektoré nuansy, ktoré by ste mali zvážiť pri zdobení toalety v byte:

 • Nie je vhodné používať príliš svetlé stropné výrobky v malej kúpeľni, pretože takéto modely budú vizuálne robiť v miestnosti stiesnené a nepohodlné.
 • Pre toalety veľkej veľkosti alebo pre kombinovanú kúpeľňu s vaňou budú vhodné viacúrovňové stropy rôznych foriem. Tieto dizajny vyzerajú obzvlášť dobre v priestranných izbách s vysokými stropmi.
 • Malé WC s nízkymi stropmi je lepšie vydávať jednoúrovňové modely alebo natiahnuť lesklé plátna, ktoré nebudú mať výšku miestnosti.

Aké sú možnosti na dokončenie stropu je možné použiť na WC?

Použite nasledujúce typy stropného obloženia.

Stretch strop

Je to najlepšia voľba pre zdobenie kúpeľne. Takéto plátna majú hladký a hladký povrch a môžu mať inú textúru. Lesklé modely budú obzvlášť vhodné pre tak malé miestnosti, pretože vizuálne zväčšujú priestor.

Fotografia má tyrkysový lesklý strešný strop v interiéri toalety.

Inštalácia napínacej látky nevyžaduje špeciálne výdavky a umožňuje dať do toalety jedinečný a jedinečný vzhľad.

Na fotografii vľavo je toaleta s matným natiahnutým plátnom v čiernej farbe, vpravo - lesklá.

Zavesený strop

Existuje niekoľko typov zavesených konštrukcií.

stojan

Skladá sa zo špeciálnych hliníkových, plastových, kovových alebo iných koľajníc a je ideálnym stropným riešením pre toaletu. Panely umiestnené pozdĺž budú vizuálne predlžovať miestnosť a lamely, napnuté naprieč, výrazne rozširujú.

Na fotografii je stropný rošt so zrkadlovými vložkami.

Prítomnosť zrkadlových vložiek a chrómových prvkov dodá stropu priestor.

Zo sadrokartónu

Majú malé náklady a vyznačujú sa jednoduchou inštaláciou, ktorú možno vykonať osobne. Modely sadrokartónových dosiek sa často vyskytujú v dizajne kúpeľne.

Takéto výrobky majú mnoho pozitívnych vlastností, napríklad umožňujú skryť rôzne chyby stropu a upraviť priestor.

Fotografia je sádrokartónový strop bielej farby v interiéri toalety.

Plastové panely

PVC panely majú pomerne nízku cenu, majú dobrú odolnosť voči vlhkosti, čo je dôležité pre túto miestnosť. Sú veľmi pevné a odolné.

Plastové panely môžu mať rôzne matné, lesklé, reliéfne, reliéfne alebo hrubé povrchy.

Drevený strop

Niekoľko typov drevených stropných modelov:

 • Obloženie stien.
 • bar
 • Laminátové podlahy.

Drevené konštrukcie v kombinácii s osvetlením sú vždy luxusné a drahé. Aby tieto výrobky nestratili svoj pôvodný vzhľad, sú impregnované špeciálnymi zlúčeninami odolnými voči vlhkosti.

sklo

Napriek tomu, že tento dizajn mierne skrýva výšku miestnosti, vďaka svojmu svetelnému efektu nepreťažuje priestor a ani ho vizuálne nezvyšuje. Vnútorné osvetlenie umiestnené po obvode poskytuje vysoko kvalitné a jasné svetlo.

Fotografia ukazuje matný sklenený stropný dizajn s vnútorným osvetlením.

zrkadlo

Je dokonale kombinovaný s ďalšími dekoratívnymi prvkami WC: dlažba alebo sanitárna keramika. Vysoko funkčné zrkadlové modely môžu byť vyrobené z materiálov odolných voči vlhkosti. Vďaka reflexnému efektu zvyšujú výšku stropu.

namaľovaný

Pomerne lacný, rýchly a jednoduchý povrch, ktorý má obrovskú škálu farieb. Vodotesné akrylové a olejové farby dodajú stropu mimoriadnu krásu.

Stropné obklady

Rôzne typy dlaždíc vytvárajú atraktívny stropný kryt. Neznižujú výšku miestnosti a dokonale zakrývajú malé nepravidelnosti lietadla.

vedľajšiu koľaj

Dokonale je vhodný nielen pre externé, ale aj pre vnútorné povrchové úpravy. Tento materiál je vysoko hygienický, nehromadí na ňom nečistoty a nie je náchylný k plesniam a plesniam.

Varianty stropných konštrukcií

Existujú tri hlavné typy:

 • Jednotná úroveň. Najjednoduchší dizajn, ktorý má plochý povrch, vyrobený v rovnakej rovine. Tieto modely zaberajú minimum miesta.
 • Duplex. Je to alternatíva medzi jednoduchou jednostupňovou rovinou a viacúrovňovou zložitou štruktúrou. Bunk strop nepreťažuje miestnosť a vyzerá organicky.
 • Viacúrovňové. Originálne formy viacúrovňových produktov vám umožňujú vizuálne napraviť nedostatky miestnosti a odvrátiť pozornosť od drobných nedostatkov interiéru.

Viacúrovňové modely šikovne kombinujú rôzne farby a textúry a môžu mať jedinečné geometrické alebo krivočiare tvary.

Typy fakturácie

Typy stropných povrchov:

 • Matt.
 • Lesklé.
 • Satin.

Rôzne textúry poskytujú vynikajúcu príležitosť dať kúpeľni neodolateľný, moderný a špeciálny vzhľad.

Akú farbu je lepšie zvoliť strop?

Najčastejšie sa používajú nasledujúce farby a odtiene:

 • Čierna.
 • Bielu.
 • Red.
 • Béžová.
 • Brown.
 • Fialové.
 • Orgován.

Farebnosť stropu, správne kombinovaná s farbou obkladu stien alebo iných dekoratívnych prvkov, výrazne mení miestnosť a interiér ako celok.

Na fotografii vľavo je toaleta s lesklým strešným stropom vo fialovej farbe.

Návrh a výkresy na strope

Originálne návrhy stropu.

farba

Prineste do atmosféry jasu a veselosti. Farebné biele a béžové, červené a biele, čiernobiele a iné výrobky majú nádherný vzhľad a sú veľmi štýlovým interiérovým detailom, ktorý môže radikálne zmeniť miestnosť.

Na fotografii vpravo je kúpeľňa so sadrokartónovou konštrukciou v bielych a fialových farbách.

stúpajúca

Má skryté svetlo, ktoré sa nachádza po obvode, vďaka čomu sa vytvára ilúzia stropu plávajúceho vo vzduchu. Tento model robí miestnosť oveľa väčšou a vyššou.

S tlačou fotografií

Obrazy s umeleckou fotografickou tlačou sú nepochybne jasnou výzdobou celej miestnosti. Takéto umelecké stropy dodávajú interiéru originalitu a vytvárajú silný štýlový akcent.

Na fotografii je biele lesklé stretch plátno s fotografickou tlačou vo forme kvetu.

Príklady osvetlenia na WC

Najpopulárnejšie možnosti osvetlenia.

podsvietený

V závislosti od intenzity podsvietenia môžete miestnosť rozšíriť alebo ju vizuálne zmenšiť a vytvoriť pokojnejšiu atmosféru v miestnosti.

Spotlights

Na výzdobu stropu v záchode sa hodia reflektory s vysokým stupňom ochrany pred vlhkosťou. Dávajú miestnosti primeranú úroveň osvetlenia a organicky sa hodia do tak malého priestoru.

WC v podkroví

Správne navrhnuté šikmé stropy v podkrovnej miestnosti a vhodne použitý koncept priestoru vytvoria organický, útulný a veľmi pohodlný interiér WC.

Fotogaléria

Strop v záchode môže pridať pohodlie, pohodlie a krásu izby. Výrobky, ktoré spĺňajú praktické a odolné vlastnosti, budú tvoriť nielen funkčný, ale aj estetický dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár