Strop v kúpeľni: typy povrchových úprav podľa materiálu, dizajnu, farby, dizajnu, osvetlenia

Strop v kúpeľni musí najprv vyhovovať takej miestnosti so špeciálnym prevádzkovým režimom. Materiály na konečnú úpravu sú odlišné, nielen estetické, ale aj praktické, čo vám umožní vytvoriť útulné mikroklímu a relaxačné prostredie.

Odporúčania pre výber stropu v kúpeľni

Nenápady zdobenia kúpeľne:

 • Vzhľadom k tomu, kondenzát sa tvorí v tejto miestnosti a voda môže striekajúcej na strop, je lepšie zvoliť materiály, ktoré spĺňajú základné požiadavky na kúpeľňu.
 • Pre malú kúpeľňu ideálny stropný model s lesklým reflexným povrchom, ktorý opticky zväčšuje veľkosť priestoru.
 • Pre kúpeľňu s nízkymi stropmi v byte, ako je Chruščov, je nežiaduce zvoliť príliš objemné, ešte viac skrytej výšky, štruktúry. Budú najvhodnejšie v miestnosti s vysokými stropmi.

Stropné úpravy

Najobľúbenejšie typy obkladov stropu kúpeľne.

Stretch strop

Strečové plátno, vďaka svojej širokej škále farieb, môže byť skvelou dekoráciou pre absolútne akýkoľvek interiér. Vytvárajú nielen unikátny dizajn, ale sú tiež veľmi praktické.

Zavesený strop

Tieto modely, v závislosti od zložitosti dizajnu, môžu vyzerať veľmi jednoducho a stručne alebo majú prepracovanejší a pútavejší vzhľad. Zavesený strop sa ľahko inštaluje a ľahko sa udržuje, dokonale zarovná povrch stropu a skryje komunikácie.

 • Zo sadrokartónu.
 • Rack.
 • Mreža (grilyato).
 • Kazeta.

Na fotografii je kúpeľňa so sadrokartónovým závesom v béžových tónoch.

Prefabrikované latové alebo modulárne kazetové výrobky sú univerzálnym dizajnom, ktorý je vhodný pre rôzne štýlové rozhodnutia.

Stropné panely

Môžu mať akúkoľvek konfiguráciu, veľkosť alebo farbu. S ich pomocou je ľahké vytvoriť originálny a zároveň praktický stropný dizajn.

plastický

PVC panely majú vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti a jednoduchú inštaláciu. Takáto povrchová úprava vždy vyzerá zaujímavo a esteticky.

hliník

Hliníkové výrobky s chrómovými alebo zlatými vložkami vyzerajú moderne a štýlovo a majú vysoké technologické vlastnosti. Sú odolné voči vlhkosti, nepodliehajú korózii a rýchlemu starnutiu.

kov

Veľmi odolná a odolná voči opotrebeniu. Kovové panely sú však náchylnejšie ku kontaminácii v dôsledku kondenzácie, takže v kúpeľni by sa malo inštalovať dobré vetranie.

zrkadlo

Má impozantný a luxusný vzhľad, ale zároveň pomerne vysokú cenu. Zrkadlové konštrukcie si dlhodobo zachovávajú vlastnosti, dokonca aj v miestnosti so zvýšenou vlhkosťou. Okrem toho vám umožní vizuálne zmeniť proporcie miestnosti a urobiť ju oveľa vyššou a priestrannejšou.

drevo

Stenové obklady, MDF panely, laminátové alebo rôzne drevené dosky budú vhodné do kúpeľne s dobrou kapotou. Výrobky z dreva vyzerajú obzvlášť luxusne, ale vyžadujú špeciálne ošetrenie prostriedkami na ochranu proti vlhkosti.

Fotka má podkrovnú kúpeľňu s dreveným obložením.

sklo

Veľmi efektívna možnosť dekorácie na strop. Priehľadné alebo priesvitné sklenené výrobky sú odolné voči teplotným extrémom, nebojí sa vlhkosti a ľahko sa umyjú pri čistení. Sklo je ekologický materiál, ktorý nie je náchylný k plesniam a plesniam.

akryl

Plexiglas je odolný voči svetlu a nárazu. Akrylové vzory vďaka vysokej priepustnosti svetla vytvárajú krásny disipatívny efekt, ktorý vizuálne zvyšuje množstvo priestoru.

vedľajšiu koľaj

Takáto povrchová úprava panelu sa vyznačuje dlhou dobou prevádzky, bezpečnosťou, odolnosťou voči vlhkosti a širokým rozsahom.

Keramické dlaždice

Porcelánová dlažba alebo dlažba odolná voči chemikáliám, sa na nich nehromadí nečistoty a kvapky vody. Keramická dlažba je považovaná za najobľúbenejší dokončovací materiál pre kúpeľňu, ktorý je schopný dlhodobo zachovať svoj reprezentatívny vzhľad a nestratí svoju príťažlivosť.

namaľovaný

Najlacnejšia a najjednoduchšia možnosť. Pre návrh tejto miestnosti by mali byť použité iba vodotesné farby, aby sa neskôr na strope neobjavili škvrny a kvapky.

Dekoratívne omietky

Benátske dekoratívne štuky, charakterizované špeciálnou estetikou. To môže napodobniť rôzne povrchy, byť zdobené štuky alebo maľby, a tak vytvoriť ďalšie vizuálne efekty na rovine stropu. Takýto bezšvový povlak prakticky nie je vystavený vzniku trhlín a je odolný voči teplotným zmenám.

Fotografia má kúpeľňu a viacúrovňový stropný dizajn zdobený benátskou omietkou.

Typy stropných konštrukcií

Tri hlavné typy stropov s rôznym počtom úrovní: t

 • Jednotná úroveň.
 • Duplex.
 • Viacúrovňové.

Majú veľa variantov dizajnu, s ktorými môžete navrhnúť originálne kompozície neobvyklého tvaru. Prítomnosť rôznych úrovní vizuálne prispôsobí priestor a vytvorí výrazný interiér.

Textúra stropu

V závislosti od typu povrchu stropu má dizajn kúpeľne viac pozorný vzhľad.

Matný povrch

Táto textúra vyzerá veľmi kvalitne a elegantne. Matný povrch sa podobá na obvyklé maľované a dokonale zarovnané stropné roviny.

lesklý

Lesk je veľmi populárny v zdobení kúpeľne. Má fascinujúci vzhľad, dokonale odráža svetlo a opticky zväčšuje plochu a výšku miestnosti.

atlas

Rozdiely tlmia svetlá a odrazy, ale vďaka špeciálnej povrchovej mikroreliére má táto textúra podobnosť s touto saténovou tkaninou.

Fotografie ukazuje kúpeľňu v jasných farbách s bielym saténovým strečovým stropom.

Rozsah farieb

Zaujímavé farby pre dizajn stropu v kúpeľni.

čierna

Táto expresívna tmavá farba vytvára výnimočný, luxusný a extravagantný dizajn. Čierna zapĺňa atmosféru tajomstvom a dáva interiéru reprezentatívnejší vzhľad.

Na fotografii je čierny lesklý strečový strop v interiéri modernej kúpeľne.

červená

Výrazná červená farba robí miestnosť jasnejšou, jasnejšou a výraznejšou.

biela

Je spojená s čistotou a sviežosťou. Biela stropná výzdoba dodá kúpeľni vzdušnosť a priestor navyše.

modrý

Prináša do atmosféry zmyselnosť a vytvára príjemnú atmosféru v miestnosti, naplňuje ju ľahkosťou a sviežosťou mora.

šedá

Elegantná sivá farba má množstvo sofistikovaných komplexných odtieňov, vďaka ktorým sa vytvára diskrétny, ale zároveň veľmi štýlový dizajn.

Na fotografii je kúpeľňa so šedým matným stropom, zdobená žiarovkami.

tyrkysový

Farba morskej vlny je naozaj čarovná, vytvára atraktívny a lákavý interiér a zapĺňa priestor pokojom.

modrý

Hlboké modré odtiene vyzerajú obzvlášť ušľachtilé a elegantné a ponorené v zasnenej nálade.

zelená

Vytvára príjemné prostredie a zapĺňa ho prírodnou energiou. Rôzne zelené odtiene oživujú miestnosť a robia ich novým spôsobom.

Na obrázku je kúpeľňa so zeleným kachľovým stropom.

oranžový

Veselá a emocionálna oranžová dodáva interiéru jasné farby a nabíja atmosféru pozitívnym spôsobom.

béžový

Klasická béžová s vhodnou kombináciou s inými farbami, robí situáciu v miestnosti neuveriteľne útulnou a pohodlnou.

hnedý

Hodvábne čokoládovo-hnedý odtieň má zvláštnu prirodzenú mäkkosť a vytvára očarujúcu a inšpirujúcu atmosféru.

orgován

Fialová alebo lila prináša do atmosféry sofistikovanosť a nehu a dodáva atmosfére určitú záhadu.

zlato

Takéto prevedenie vyzerá elitne, drahé a jednoducho jedinečné. Zlatý lesklý lesk nepochybne priťahuje pozornosť a fascinuje svojím vzhľadom.

Navrhnite nápady a vzory na povrchu stropu

Príklady neobvyklých dekorov používaných na výzdobu stropu.

stúpajúca

Tento efekt stropu sa vytvára pri použití pásu LED, ktorý sa nachádza okolo obvodu konštrukcie. Dizajnové riešenie v podobe plávajúcej stropnej dosky s LED svetlom umožňuje vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti a vyhladiť ostré rohy.

svietivý

Vytvára rozptýlené, mäkké, ale zároveň celkom jasné a vysoko kvalitné osvetlenie, ktoré nie je horšie ako denné svetlo.

mozaika

Pomocou mozaiky je možné nielen ozdobiť povrch stropu, ale aj vytvoriť na ňom rôzne tematické kresby alebo vzory. Tento dekor vždy vyzerá veľmi esteticky a kreatívne.

S tlačou fotografií

Výrobky s jasnými a jasnými 3D fotografiami vo forme oblohy, hlbokého mora, prírodnej krajiny alebo abstrakcie sú skutočným umeleckým objektom a aktuálnym doplnkom každého interiéru.

Zakrivené stropy

Atraktívne flexibilné konfigurácie vo forme kruhov, štvorcov, obdĺžnikov alebo rôznych krivočarých tvarov menia vzhľad celého priestoru a poskytujú možnosť vytvoriť jedinečný dizajn svojho druhu.

Na fotografii je zakrivený stropný tvar vo forme kruhu umiestneného nad vaňou.

farba

Má výraznejší vzhľad, vďaka čomu miestnosť získava osobitný jas a individualitu. Pomocou dvojfarebných čiernobielych, červeno-bielych, béžovo-hnedých modelov alebo vzorov s kombináciou žltej a modrej, fialovej a čiernej alebo iných farebných duet môžete do miestnosti pridať potrebné akcenty.

S nálepkami

Dekoratívne samolepky sú najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť. Tento dizajn vyzerá veľmi kreatívne.

S nosníkmi

Dizajn s trámami vám umožní realizovať množstvo neobvyklých nápadov na dizajn. Dodávajú extra stropu na strop a prinášajú osobitný šarm, domáckosť, teplo a pohodlie do atmosféry.

Osvetlenie kúpeľne

Obrovské možnosti stropného osvetlenia vám umožňujú vytvoriť akýkoľvek vnútorný efekt v miestnosti. Svietidlá, lustre, lampy, stropné tienidlá, alebo iné rôzne typy vstavaného osvetlenia, dokonale zvýrazňujú osobitosti kúpeľne, zónu priestoru a vytvárajú v ňom určitú atmosféru.

 • Luster.
 • Podsvietenie.
 • Tienidlo.
 • Škvrny.
 • Reflektory.

Na fotografii je biely sádrokartónový stropný dizajn s osvetlením v kúpeľni.

S pomocou rôznych originálnych svetelných prvkov, môžete nezvyčajne poraziť akýkoľvek priestor a vytvoriť tlmené a intímne alebo jasné osvetlenie v ňom.

Vlastné riešenia pre kúpeľne

Konštrukcia stropu pre vlastné interiérové ​​riešenia.

Kombinovaná kúpeľňa a WC

Pomocou konfigurácií na strope môžete vytvoriť vizuálnu zónu tejto miestnosti a rozdeliť ju do oblastí s rôznymi funkciami, napríklad pomocou farby alebo textúry, vybrať oblasť nad vaňou alebo sprchou.

Vizuálne rozdeliť kúpeľňu, v kombinácii s kúpeľňou je získaný pomocou farby, svetlo alebo architektonické metódy.

Podkrovná izba so šikmými stropmi

Na dekoráciu skoseného povrchu sa používajú rôzne dekoratívne materiály, ako sú omietky, tapety, farby, výrobky zo sadrokartónu alebo elastické materiály. Veľmi často sa používa drevené obloženie.

V drevenom dome

Prírodné drevené materiály zo skál odolných voči vlhkosti dokonale zapadnú do ekologického interiéru. Na výzdobu sa používajú aj mozaiky, sklo, plasty, kovové alebo keramické obklady.

Nápady na zdobenie stropu v rôznych štýloch

Obrovský výber povrchových úprav umožňuje zvoliť si dizajn, ktorý je vhodný pre akýkoľvek štýl.

 • Loft.
 • Modern.
 • Neoklasicizmus.
 • Scandinavian.
 • Eco-style.

Na fotografii je drevený strop s trámami v interiéri kúpeľne v podkroví.

Fotogaléria

Vážený a premyslený dizajn stropu nielenže nastaví náladu a štýl kúpeľne, ale zabezpečí aj dlhú životnosť a vysoko kvalitný povrch.

Zanechajte Svoj Komentár