Stretch strop v kúpeľni: klady a zápory, typy, 55 fotografií v interiéri

Stretch strop - najpraktickejšie riešenie pre dokončenie kúpeľne. Výhodou strečových stropov vo veľkom výbere farieb, dizajnu a textúry, ktorá vytvorí interiér v akomkoľvek štýle uspokojí najvyššie nároky náročných zákazníkov a nezvyčajné nápady dizajnérov.

Vo fotografii dvojúrovňový strešný strop. Prvá úroveň je vyrobená v khaki farbe a druhá úroveň bielej matnej farby má komplexný tvar s kruhovým výrezom, vnútri ktorého je viditeľná prvá úroveň khaki farby. Vaňová zóna je zvýraznená a sprchovací kút a umývadlo so zrkadlom sú označené oblúkovou čiarou. Arc opakované postavené reflektory. V strede kruhu na strope prvej úrovne nad kúpeľňou je upevnený luster v tvare gule.

Stretch strop v kúpeľni: klady a zápory

Podobne ako všetky dokončovacie materiály, aj tenká tkanina pre kúpeľňu má svoje výhody a nevýhody:

 1. Strop je praktický, pretože je odolný voči vlhkosti a spĺňa požiadavky antiseptík, nepestuje plesne a plesne, nevytvára kondenzát a nehromadí prach, nemá horľavé vlastnosti, farby sa nevymývajú a nezmiznú.
 2. Dekoratívny vzhľad plátna sa ľahko udržuje. Nevyžaduje zložitú starostlivosť, keď rastie matne, stačí ho utrieť suchou handričkou a posypať čističom okien.
 3. V prípade netesnosti v kúpeľni zhora, nainštalovanej harpúnovou metódou a vybavenej zátkou, strop strechy nestratí svoj vzhľad. Otvorenie korku, master vypustí vodu, ak je únik malý. Ale ani v prípade vážnej nehody sa nemusíte obávať. Na plátno bude mať až 100 litrov vody na 1 meter štvorcový. V tomto prípade remeselníci čiastočne demontujú strop, stiahnu vodu, osušia povrch a namontujú ho na miesto bez viditeľných zmien na povrchu.
 4. Životnosť zavesených podhľadov je 10 rokov, ale v skutočnosti vydrží oveľa dlhšie, ak sa nepoužije mechanické poškodenie.
 5. Stretch strop v kúpeľni sa zbaví maľby a bielenie po mnoho rokov.

Minus napätie stropy - vôňa, ktorá bude erodovať od asi 2 až 5 dní.

Inštalačný systém Shtapikovaya stojí až o 30% menej ako harpúna. Je však menej spoľahlivý v prevádzke. V prípade zaplavenia bude kúpeľňa musieť vymeniť čepeľ.

Fotografia má lesklý biely strop, pozdĺž ktorého sú usporiadané rady montovaných reflektorov v radoch a lustre posúvané vľavo od stredu s obdĺžnikovým tienidlom prekrývajúcim sa s obdĺžnikovým tvarom kúpeľa, nad ktorým je umiestnený. Oslnenie na strope a jeho belosť dávajú interiéru mimoriadnu ľahkosť a pocit čistoty a svetla.

Typy strešných stropov

Pre kúpeľne je k dispozícii široká škála druhov strešných stropov podľa počtu úrovní, ktoré sú rozdelené na:

 • úrovni
 • dvojpodlažný,
 • viacúrovňové.

Viacúrovňové strešné stropy v kúpeľni vám umožňujú vytvoriť komplexnú hru svetla vďaka inštalácii lámp na povrchy rôznej výšky, hru objemov a tvarov, čo značne rozširuje možnosti dizajnu.

Na fotografii je dvojúrovňový strop, vyrobený v tvare šarlátového obdĺžnika v strede, zapustený vo vzťahu k širokému bielemu okraju po obvode. Obdĺžnik prvej úrovne s lesklým povrchom je na oboch stranách zvýraznený halogénovými žiarovkami. Biely matný okraj druhej úrovne je osvetlený nástennými svetlami. Červený strop a červený koberec na podlahe kúpeľne sa stali vizuálnymi akcentmi a podporujú výber farby stropu.

Textúra plátna pre podhľady je rozdelená na:
 • Lesklé. Najvhodnejšie pre kúpeľňu, vizuálne zväčšiť priestor malej miestnosti, vďaka odrazu svetla, objektov a vody. Okrem toho, zrkadlový efekt lesku je štýlovo kombinovaný s keramickými obkladačkami, fajánsom, vodoinštaláciou a lesklým povrchom mixérov.
 • Matt. Vhodné na riešenie priamych rovín v klasickom interiéri, pripomína omietaný povrch.
 • Satin. Vhodné pre kúpeľňu, pripomína strop pokrytý vodou na báze farby, textúra je hladká na dotyk, má mierny lesk, ktorý vytvára špeciálny komfort.

Fotografia má saténový biely strop so zabudovanými obdĺžnikovými reflektormi. Modré a biele zvislé pruhy na stenách v kúpeľni sú jemne odrazené na strope, čo dáva rôzne odtiene bielej.

Stretch stropy so vzorom (tlač fotografií)

Stretch stropy s fotografickou tlačou vám umožňujú vytvoriť exkluzívne interiéry kúpeľní a priniesť do života tie nečakané fantázie. Moderná tlač umožňuje nielen vybrať vzorovaný vzor, ​​ale aj umiestniť svoj vlastný obrázok alebo fotografiu na PVC plátno.

Farba stropu v kúpeľni

Farebná škála strečových stropov ponúka nekonečný výber so širokou škálou odtieňov teplých a chladných farieb. Dizajnové riešenie závisí od miestnosti, tmavé odtiene opticky zmenšujú priestor a naopak tie svetelné.

Na obrázku je lesklý strešný strop s jasnou červenou farbou, odtieňom paradajok, s halogénovými žiarovkami namontovanými po obvode, ktoré pôsobia dojmom hĺbky a zložitosti, vďaka nasýteniu svetla a odrazu na povrchu stropu. Vybraná farba je kombinovaná s pruhmi červených dlaždíc na stenách v kúpeľni a závesom organzovej čerešne.

Výber odtieňov bielej je obrovský od mliečnych výrobkov, perly a slonoviny až po popol a farbu nebieleného ľanu. Voľba farby a odtieňa stropu bude závisieť od výberu dlaždíc, kameňa, dreva a fajánsu, ako aj osvetlenia inštalovaného v kúpeľni.

Fotografia má lesklý biely strop s dvomi radmi zabudovaných kruhových reflektorov.

Osvetlenie závesné stropy v kúpeľni

Vzhľadom k tomu, že vlhkosť v kúpeľni je vysoká, výber lampy, musíte vziať do úvahy jeho ochranu pred prachom a vlhkosťou. Bezpečnosť svietidla je označená kódom IP. Druhá číslica označuje úroveň bezpečnosti, čím vyššie je, tým bližšie k zdroju vody môže byť umiestnená. Komfort v kúpeľni a jasnosť odrazu v zrkadle závisí od jasu osvetlenia.

Na fotografii je saténový strop v chladnom odtieni bielej, v strede ktorého je lustre v tvare gule s čiernym tieneným drôtom stočeným do špirály. Svetlo v kúpeľni sa jemne odráža, čo vytvára pohodlie a vyváženie aktívnej mozaiky na stene s uhlovým jasným vzorom v žltohnedom páse.

Konštrukcia miestnosti vyzve na výber príslušenstva. Môžu to byť stropné svietidlá, v ktorých sa používajú štandardné a energeticky úsporné žiarovky. Často sa používajú halogénové reflektory. Sú zvyčajne lacné a kompaktné, ale neinštalujú viac ako 35 wattov.

LED svietidlá používajú kúpeľne na hranie tvarov a povrchov. Pri inštalácii viacúrovňových stropov môžu svietidlá LED zvýrazniť alebo vymedziť priestor, oddeliť jednu rovinu od druhej.

Zanechajte Svoj Komentár