Žalúzie do kúpeľne: typy, materiály, spôsoby upevnenia

V každej miestnosti záclony dodávajú interiéru úplnosť a sú dekoratívnym prvkom, bez ktorého je ťažké vytvoriť útulnú atmosféru. V kúpeľni, navyše, záclony v niektorých prípadoch - nevyhnutným prvkom situácie, zabrániť vlhkosti vstúpi do miestnosti. Existujú rôzne spôsoby, ako izolovať vlhkú zónu v kúpeľni od zvyšku miestnosti, zostáva len vybrať ten správny pre vás.

Klasické záclony do kúpeľne

Žalúzie z mäkkých materiálov, napríklad z textílie impregnovanej vodou odpudzujúcimi kompozíciami, alebo z hrubého PVC filmu, sa už dlho poznajú v našich kúpeľniach. Na zmenu dizajnu kúpeľne je niekedy dosť zmeniť takúto oponu.

Možnosti pripojenia závesu

Klasické látkové žalúzie sa líšia podľa spôsobu uchytenia na vodidlá.

  • Štipce na bielizeň. Clothespins, ktoré sa nazývajú "krokodíly", majú svoje klady a zápory. Zrejmou výhodou je, že nie je potrebné robiť otvory pre upevňovacie prvky v závese. Nevýhody: kovové "krokodíly" vo vlhkom vzduchu v kúpeľni rýchlo hrdzu, strácajú svoj vzhľad a škvrny opona, okrem ostrého otvorenia opony, môžu "uvoľniť" oponu.

  • Ring. Krúžky alebo háčiky, navlečené cez špeciálne vytvorené otvory v závesoch, sa položia na tyč záclon. Pri zakúpených záclonách do kúpeľne sú tieto otvory zvyčajne vystužené pre väčšiu pevnosť.

  • Očká. Toto je najelegantnejší, ale zároveň drahý typ pripojenia. V tkanine sú vytvorené otvory, ktoré sú ohraničené kovovými doskami. Otvory majú takú veľkosť, že upevňovacia tyč voľne v nich beží. Toto riešenie vyzerá veľmi štýlovo a moderne, okrem hladkého posuvu závesu.

  • Magnetické svorky. Látkové slučky sú na koncoch nitované magnetmi. Zvyčajne majú dekoratívny vzhľad a sú schopní ozdobiť stavbu, ktorá izoluje mokrú zónu. Upevnite záves, uchopte ho za klipy a navlečte činku cez výsledné závesy. Magnety sú navzájom dosť tesné a uzávierka dobre drží. V prípade ťažkých tkanín sa však tento typ pripevnenia neodporúča.

  • Vrecko. Na hornom okraji záclon urobte "vrecko", zastrčte ho a lemujte tak, aby bar voľne vstúpil do výsledného priestoru. Uzáver sa položí na tyč, zasunie sa do výsledného "puzdra" a potom sa upevní na určené miesto. Táto metóda má významnú nevýhodu - clona je dosť ťažká, pohybujúca sa pozdĺž vedenia, avšak použitie závesu môže túto nevýhodu eliminovať.

  • Stropná rímsa. Záves môže byť upevnený pomocou stropných odkvapov - riešenie spoločné pre obývacie izby, a veľmi zriedka používané v kúpeľni. Dodávaním závesu s reťazami alebo zväzkami pripevnenými na jednej strane k samotnému závesu, a na druhej strane, s háčikmi, na rímse, môžete získať veľmi originálne a dekoratívne riešenie pre kúpeľňu.

Závesné materiály

Najznámejší a najspoľahlivejší materiál pre záclony v kúpeľni - polyester. Je to polyesterový polymér, dostatočne mäkký a príjemný na dotyk. Je ľahko čistiteľný, odolný, odolný voči agresívnym chemikáliám a prakticky nepriepustný pre vodné pary a postriekanie.

Je možné zvýšiť jeho odolnosť voči vlhkosti pomocou impregnácie špeciálnou zlúčeninou, pričom životnosť takejto tkaniny je najmenej desať rokov. Starostlivosť záclony jednoduché, môžu vydržať aj ručné a strojové pranie, a teplota by nemala byť vyššia ako 40 stupňov. Žalúzie je možné žehliť a uistiť sa, že žehlička nie je horúca.

Textilné rolety vyzerajú veľmi dekoratívne, ale predpokladom ich použitia v kúpeľni je impregnácia proti vlhkosti. Rozmery záclon sa volia v závislosti od veľkosti kúpeľne, ako aj požadovaného dekoratívneho efektu. Dĺžka môže byť napríklad "na podlahu", buď na stranu kúpeľa, alebo na stred výšky kúpeľa.

Farby sú vyberané v súlade s dizajnom miestnosti, a môžu byť pokojné, pozadia a svetlé, plní úlohu hlavného dekoratívneho prízvuku. V druhom prípade si môžete vybrať závesy s aktívnym grafickým alebo národným vzorom, alebo ozdobené fotografickými výtlačkami.

Bez ohľadu na to, aký materiál si vyberiete, kúpeľňa vybavená takýmito závesmi bude vyzerať luxusne a starostlivosť oň nebude vyžadovať veľa času a úsilia, pretože záclony sú dosť na umývanie a žehlenie.

Rolety

Rolety sa zvyčajne používajú na zdobenie okien v kuchyniach, obývacích izbách, spálňach, na letných terasách. Avšak, vo vani sú veľmi vhodné, pretože umožňujú ušetriť miesto - stačí zdvihnúť oponu na strop.

Materiál pre rolety, ktoré majú byť použité v kúpeľni, musí odolať vniknutiu vody naň, preto musí byť tkanina ošetrená vodou odolnou zlúčeninou. Nečistota na takejto handričke nepretrváva, preto sa o ňu nestará: stačí ju utrieť špongiou a čistiacim prostriedkom a opláchnuť vodou.

Kým rolety sa používajú s vybavením kúpeľní len zriedka, a je ťažké nájsť vhodné ilustrácie. Je však ľahké si predstaviť, ako to bude vyzerať, ak sa pozriete na svoju obľúbenú oponu v interiéri obývačky alebo kuchyne.

Sklenené priečky pre kúpeľňu

Pevné sklenené priečky

Sklenené priečky, ktoré sú pevne pripevnené, sú pri používaní pomerne pohodlné. Sú vyrobené z tvrdeného skla a takéto ochranné zariadenia sú úplne bezpečné. Pevné priečky zvyčajne pokrývajú časť sprchových kútov a tiež ich inštalujú do kúpeľa - až do polovice dĺžky.

Sklo nedovolí, aby voda prechádzala vôbec, aj keď sa naleje do priameho prietoku. Sklo na výrobu priečok môže byť priehľadné aj nepriehľadné, má kresbu alebo reliéfnu plochu, čo umožňuje vytvoriť rôzne interiérové ​​riešenia.

Posuvné sklenené priečky

V sprchovacích kabínach sa často používajú sklenené priečky, ktoré sa pohybujú pozdĺž špeciálnych vodidiel. Takáto konštrukcia sa môže dostať z podlahy na strop alebo na stranu vane - ak je na nej namontovaná. To vám umožňuje úplne izolovať mokrú zónu, ale inštalácia takéhoto systému vyžaduje účasť špecialistov v tejto oblasti, pretože jednoduchosť pohybu pohybujúcich sa sklenených stien bude závisieť od presnosti inštalácie vodidiel.

Posuvné priečky sú dosť náročné na starostlivosť, vždy po umytí budete musieť dôkladne utrieť všetky detaily konštrukcie, aby sa zabránilo vzniku tvrdosti a solí hrdze, ktoré bránia pohybu ventilov.

Sklenené dvere

Vlhký priestor v kúpeľni môže byť oddelený od zvyšku miestnosti sklenenou stenou s dverami, čo by bolo oveľa praktickejším riešením ako záclony. V tomto uskutočnení je zaručené, že voda a kondenzát nespadnú mimo vlhkej zóny. Pozornosť by sa mala venovať kvalite kovových konštrukčných prvkov - profilov, spojovacích materiálov, držadiel: hrdzavé škvrny na obkladačke a skle nezodpovedajú miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár