Výber kúpeľa - prehľad materiálov, veľkostí a tvarov

Pri výbere kúpeľa musíte študovať modely na trhu a pochopiť, ako tento model spĺňa vaše očakávania. V rôznych materiáloch a formách je ľahké sa stratiť - kameň a liatina, akryl a kvarky, oceľ a dokonca aj drevené kúpele môžu byť oválne, okrúhle, uhlové a dokonca aj polygonálne! Exotické modely sú dokonca vyrobené z medi a skla.

Okrem toho, že kúpeľ môže stáť v strede miestnosti, priliehať k stene, byť vložený do výklenku, a tiež sa líšiť vo veľkosti - môže ubytovať jeden alebo dvaja ľudia. Okrem toho môže byť vaňová misa vybavená systémom na úpravu vody a vzduchu, ako aj osvetlením, akustikou a ďalšími modernými systémami.

Typy kúpeľov na materiáli

Vlastnosti materiálov, z ktorých sa kúpele vyrábajú, sú odlišné a tieto rozdiely ovplyvňujú úžitkové vlastnosti výrobkov.

  • Typy vaní: liatinový materiál

Kúpele tohto materiálu sú veľmi odolné a dlhé. Vnútorný povrch je pokrytý smaltom - je ľahké a jednoduché sa o neho postarať, ale tento povlak má nevýhody: je pomerne krehký, predmet, ktorý spadol na dno, môže poškodiť sklovinu, objavia sa trhliny, ktoré budú hromadiť nečistoty.

Takéto kúpele sú spravidla pravouhlé kvôli vlastnostiam liatiny: v dôsledku nízkej ťažnosti výrobku v tvare komplexu je pomerne ťažké získať ho. Pri výbere kúpeľa, berte do úvahy hmotnosť konštrukcie, dosiahne 100 kg, takže ju musíte nainštalovať na pevný základ. Kúpele dobrej kvality sú pomerne veľkou cenou.

  • Typy vaní: materiál oceľ

Hlavnou výhodou oceľových kúpeľov je rozpočtová cena. Okrem toho sú ľahšie, hmotnosť, spravidla nepresahuje 30 kg, čo im umožňuje byť inštalovaný na druhom poschodí v drevených domoch. Miska oceľového kúpeľa je tiež smaltovaná. Hlavnými nevýhodami sú značná hlučnosť pri príjme vody, ako aj jej rýchle ochladzovanie. Môžu byť odstránené použitím ohrievača na vonkajšej strane misky, napríklad peny.

Pri výbere kúpeľa venujte pozornosť hrúbke ocele, z ktorej je vyrobená. Ak je menej ako 3 mm - kúpeľ sa môže zdeformovať. Upozorňujeme, že oceľový kúpeľ musí byť uzemnený, aby sa zabránilo elektrickému poškodeniu.

  • Typy vaní: akrylový materiál

Tento moderný materiál udržiava teplo dobre, pri písaní vody nevytvára hluk a môže trvať dlho. Akrylový povrch sa z času na čas nedeformuje, kúpeľ si dlhodobo zachová atraktívny vzhľad. V plastoch pridajte špeciálne látky, ktoré zabraňujú vzniku baktérií.

Formy takýchto kúpeľov môžu byť akékoľvek, pretože akryl je extrémne plastický. Vďaka tomu je možné v ňom vytvoriť akékoľvek diery a vybaviť vaňu hydromasážou, prevzdušňovacími systémami a rôznymi osvetleniami. Pri výbere kúpeľa je dôležité venovať pozornosť hrúbke plastu, 5-6 mm stačí na to, aby výrobok slúžil dlhú dobu. Povrch musí byť lesklý a dokonale hladký.

Pri výbere kúpeľa, dávajte pozor na prítomnosť škvŕn a matných plôch, to môže znamenať, že vaňa je vyrobená z ABS plastu s prídavkom akrylu, v takom prípade sa rýchlo zmení na žltú a stratí vzhľad. Kvalitný akrylátový kúpeľ nemôže byť lacný.

Dôležité: Niekedy môžete nájsť plastové vane na predaj, na ktorých je striekaný akryl. Takýto kúpeľ bude rýchlo vyžadovať výmenu.

  • Typy kúpeľov: Materiál kvartilu

Quarille je nový moderný materiál získaný z akrylu, keď sa k nemu pridáva kremeň. Jeho mechanická stabilita je oveľa vyššia ako mechanická stabilita akrylu a pri výrobe kúpeľov nie je potrebné ich dodatočne spevňovať. Kúpele sú vyrábané metódou liatia lomu. Podľa hmotnosti zaujímajú strednú polohu medzi akrylom a liatinou.

  • Typy kúpeľov: exotické materiály

Okrem vyššie uvedených, pre výrobu kúpeľov používaných materiálov, ako je meď, prírodný kameň a všetky druhy umelých, drevených a dokonca aj skla. Pri výbere kúpeľa, majte na pamäti, že cena týchto výrobkov je veľmi vysoká, sú vyrobené ručne, a spravidla na objednávku.

Vyberte si veľkosť kúpeľa

Rozhodujúcim faktorom pri výbere kúpeľa je jeho veľkosť, ktorá závisí od veľkosti kúpeľne. Štandardné vane majú dĺžku 150 až 180 cm so šírkou 70 až 100 cm a súčasne sa môžu líšiť vane s rovnakými geometrickými rozmermi - závisí od prítomnosti lakťových opierok, zaokrúhľovania rohov a sklonu bokov.

Pri výbere kúpeľa sa riaďte rastom a úplnosťou členov rodiny, berúc do úvahy, že najsprávnejšia poloha osoby vo vode je tá, v ktorej je hrudník nad vodou a nohy sú pod ňou úplne skryté. Súčasne na oboch stranách tela do kúpeľa by mal byť voľný priestor asi 5 cm.

Voľba formy kúpeľa

Ako bolo uvedené vyššie, tvar kúpeľa môže byť veľmi rôznorodý a existujú obvyklé obdĺžnikové a uhlové a oválne a okrúhle a komplexne tvarované kúpele. Pri výbere kúpeľa je potrebné zvoliť vhodný model v závislosti od miesta, kde sa má umiestniť.

V blízkosti steny sa obyčajne umiestňujú klasické možnosti s obdĺžnikovou miskou.

Kúpele vo forme polkruhov alebo rohov sú vybrané v prípade, keď chcú mať veľkú misu s malými rozmermi miestnosti.

Oválne kúpele sú spravidla umiestnené v strede kúpeľne alebo v určitej vzdialenosti od steny, majú krásne nohy a sú nielen funkčným prvkom, ale aj dekoráciou interiéru.

Kúpeľne v tvare štvorca alebo kruhu, ako aj kúpele neobvyklých zložitých tvarov, sa zvyčajne nachádzajú v strede miestnosti. Vyberajú sa v prípade, že plocha kúpeľne je veľká a má neštandardný dizajn.

Vstavané modely

Zvláštnym miestom medzi obrovským výberom kúpeľov sú zabudované modely. Spravidla majú značnú veľkosť a vyžadujú veľké miestnosti. Kúpele tohto typu sú skôr ako malé bazény, sú pochované na podlahe, alebo v špeciálne montovanej sadrokartónovej konštrukcii.

Kúpeľ pre dvoch

Dvojlôžkové kúpele nemusia byť veľmi veľké, napríklad rohové dvojité vane môžu byť inštalované v štandardných izbách. K dispozícii sú aj vane na dva štvorcové a okrúhle tvary.

Dvojité vane môžu mať dvojité vybavenie: dve opierky hlavy, štyri zábradlia, dva hydromasážne systémy. Farebné svetlá a hudobný systém zabudovaný v takejto vani pomôžu vytvoriť atmosféru romantickej relaxácie. Pri výbere kúpeľa venujte pozornosť ďalším funkciám, medzi ktorými môžete zvýrazniť ozonizáciu vody, ako aj vzduchovú a vodnú masáž.

 

Zanechajte Svoj Komentár