Šedá dlažba v kúpeľni: funkcie, foto

Pre vytvorenie exkluzívneho a expresívneho interiéru navrhujú dizajnéri v kúpeľni použitie šedej dlažby. Toto neštandardné riešenie má mnoho výhod. Na rozdiel od tradičnej bielej, šedej dlaždice nie je tak značky, a starostlivosť o to je trochu jednoduchšie. Vyzerá o nič menej impozantne ako čierne - ale do atmosféry neprináša šero.

Šedá je naozaj univerzálna farba, ktorá vám umožní používať akýkoľvek štýl interiéru, perfektne kombinovaný s takmer všetkými ostatnými farebnými odtieňmi, vyzerá ušľachtilý a prísny.

štýly

Šedá sa často používa v štýloch art deco, minimalizmu, ako aj v podkroviach a moderných klasických interiéroch. Ak bude vaša kúpeľňa v jednej z nich vyzdobená, mali by ste zvoliť hlavnú farbu, najmä s ohľadom na štýl minimalizmu.

minimalizmus

V skutočnosti, sivá nie je farba, skôr je to úplná absencia farieb, ktorá je plne v súlade s duchom minimalizmu. Je to sivé, ktoré zdôrazní filozofiu tohto v súčasnosti populárneho štýlu.

Šedá dlažba pre kúpeľňu môže byť rôzna faktúra, formulár, veľkosť. Zvyčajne s minimalistickým dizajnom sa používa dlaždica veľkej veľkosti, ako aj „prasa“. Súčasne sa vyberie injektáž pre spoje „tón na tón“, čím sa vytvorí dojem z monolitu.

podkrovie

Dlažba v štýle podkrovia používa textúru, ktorá napodobňuje betón, kameň alebo kovový povrch. Vítané sú kombinácie s bielymi dlaždicami, ako aj s tehlovými a kovovými prvkami.

Art Deco a Classic

Art deco a moderné klasické štýly zahŕňajú použitie textúr, ktoré napodobňujú kameň, niekedy kov. Smoky tóny sú vhodnejšie na vytvorenie atmosféry slušnosti.

Country hudba

Šedá farba vám umožní získať elegantný a diskrétny interiér s dôrazom na štýlové prvky. Šedá dlažba v kúpeľni bude vyzerať dobre vo všetkých druhoch vidieckeho štýlu (Provence, rustikálne).

kombinácie

Mal by som kombinovať sivé dlaždice s dlažbou iných farieb? Zvyčajne sa odporúča „riediť“ sivé povrchy bielou farbou, aby sa predišlo šmýkaniu. Ale sú sivé interiéry naozaj pochmúrne? Sivá sama o sebe je veľmi bohatá na odtiene. Môže byť teplá a studená, svetlá a tmavá, béžová alebo modrastá a má mnoho rôznych odtieňov.

Pomocou šedej farby s krémovým alebo béžovým odtieňom na dekoráciu môžete získať ľahký a útulný interiér. Jas a svetlo do miestnosti môžu byť doplnené bielym potrubím, prítomnosťou sklenených a zrkadlových prvkov a dobre navrhnutou svetelnou schémou. Nábytok je tiež lepšie používať svetlé farby.

Môžete sa vyhnúť monotónnosti interiéru výberom šedej dlaždice do kúpeľne nielen rôznych odtieňov, ale aj rôznych textúr, rovnako ako veľkosti. Časť stien môže byť položená s veľkými dlaždicami z dlaždíc, a niektoré môžu byť pokryté mozaikou, alebo s malými dlaždicami iného tónu.

Účinne kombinované s ostatnými dlaždice s iným povrchom - lesklý, matný, "pod betónom", "pod kameňom", metalizované dlaždice. Aj keď sa všetci zhodujú vo farbe, interiér nebude vyzerať nudne - hra textúr ho naplní vnútorným obsahom. Samozrejme, nič nebráni kombinovať sivé dlaždice s farbou alebo farbou stien v rôznych farbách. Obzvlášť výhodný vzhľad kombinuje s bielou, modrou a modrou farbou.

Šedá dlažba v kúpeľni sa dobre hodí k béžovým odtieňom - ​​broskyňa, marhule, rovnako ako svetlo zelená, ružová a levandulová. Klasickú kombináciu s čiernou a bielou farbou nemožno zanedbávať, je vždy relevantná a dáva eleganciu. Béžové tóny prinesú teplo do interiéru, zelené a modré chladné.

nábytok

Nábytok môže byť vybraný podľa farby, ale môžete tiež textúrou. Biely nábytok dodá kúpeľni jas, čiernobielu grafickú, sivú splynutie so stenami a poskytne príležitosť zamerať sa na ďalšie detaily interiéru, ako sú inštalatérske práce alebo zrkadlá.

Tmavo hnedý nábytok vyzerá dobre v sivom prostredí - napríklad čokoláda alebo wenge. Zaujímavejšou možnosťou je výber nábytku podľa kombinácie textúr. Ak povrch dlaždice napodobňuje drevený vzor, ​​môžete vyzdvihnúť drevený nábytok s rovnakým vzorom, pričom môže mať akúkoľvek farbu, vrátane kontrastu.

Šedá kúpeľňa dlaždice v kombinácii s textúrou prírodného dreva v nábytku je typickou voľbou dizajnérov pre interiérový dizajn v moderných štýloch. Ak chcete, aby bola miestnosť svetlejšia a veselejšia, môžete nábytok použiť ako akcentový prvok, ktorý môžete maľovať do aktívnej farby, napríklad šarlátovej, tyrkysovej, žltej.

Voľba inštalatéra môže výrazne ovplyvniť vnímanie interiéru. Napríklad kamenná pracovná doska alebo drez dokonale ladí s farbou stien a dodá kúpeľni pevnosť a slušnosť.

Aby sa kúpeľňa zdala byť väčšia a ľahšia, snažte sa, aby boli väčšie interiérové ​​prvky ľahšie. Takže malý podstavec môže byť čierny, ale veľký je lepší, aby sa svetlošedá, biela alebo dokonca zrkadlo. Veľká plocha by mala byť svetlá. Snažte sa udržať rovnováhu medzi svetlými a tmavými prvkami, aby bol interiér harmonický.

Zanechajte Svoj Komentár