Vlastnosti kúpeľňového dizajnu v červenej a bielej farbe

Dizajn červeno-bielej kúpeľne pomôže zobudiť sa v dopoludňajších hodinách. Červená osvieži a biela nedovolí, aby pôsobila príliš silno na vedomie a zabránila nadmernej stimulácii nervového systému.

Ak chcete, aby kúpeľňa vyzerala harmonicky, musíte dodržiavať pravidlá pre používanie farieb v interiéri. Kombinácia červenej a bielej je pomerne náročná, preto je dôležité presne, ako ju aplikujete na výzdobu miestnosti.

Možnosti použitia červenej a bielej v kúpeľni

  • Červená na bielom pozadí. Kúpeľňa v červeno-bielej farbe vyzerá veľkolepé, ak je biela použitá ako pozadie a detaily sú na nej červené. Zdôrazňujú prvky dizajnu a vytvárajú radostnú náladu. V takejto kúpeľni by malo byť dobré osvetlenie tak, aby bol interiér odhalený v celej svojej lesklosti.
  • Biela na červenom pozadí. Dizajn červeno-bielej kúpeľne môže byť v podstate červený. Steny sú napríklad opatrené červenou dlažbou a miestnosť je oveľa efektívnejšia, ak sa používajú dlaždice rôznych odtieňov. Kombinácia svetlých a tmavočervených odtieňov vám umožňuje vybrať jednotlivé fragmenty stien, vytvoriť zmysel pre objem a dokonca opraviť vizuálne nedokonalosti miestnosti, „zdvíhanie“ stropu alebo „oddeľovanie“ stien. V tomto prípade biela slúži ako akcentová farba a používa sa len v detailoch.
  • Červený nábytok. Použitie červenej farby v nábytku v kombinácii so snehovo bielym príslušenstvom dáva kúpeľni ľahkosť, zdôrazňuje čistotu a vyzerá celkom impozantne. Kúpeľňa vyzerá výhodnejšie, ak má červená farba ďalšie odtiene a je dostatočne nasýtená, napríklad môže to byť farba čerešne. Elegantný doplnok bude slúžiť detailom a doplnkom strieborného tieňa.
  • Červená inštalatérske práce. Neštandardná možnosť - použitie vodoinštalačného zariadenia v červenej farbe, a to môže byť nielen toaleta, ale aj umývadlo, vaňa, a dokonca aj sprcha. V tomto prípade by mal byť nábytok biely, steny - biely, alebo neutrálny tón. Dizajn červeno-bielej kúpeľne bude vyzerať originálne a atraktívne len vtedy, ak všetky jej prvky patria do rovnakého štýlu. Samozrejme, farebné hygienické zariadenia sú drahé, ale výsledok je impozantný.
  • Červené príslušenstvo. V prípade, že biela je vybraná ako hlavná farba pre kúpeľňu, môže byť interiér zdobený červenými akcentmi. Sprchové závesy, koberce v blízkosti kúpeľne a WC, uteráky a župany, šálky na zubné kefky - to všetko môže byť rôzne odtiene červenej.
  • Červená podlaha. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako vyzdobiť kúpeľňu v červenej a bielej farbe je položiť mozaiku na podlahu v červených tónoch. Je tiež možné použiť červené dlaždice ako podlahovú krytinu, ktorá môže prejsť na steny.

Použitím kombinácie červenej a bielej je možné vytvoriť jedinečný, výrazný interiér, štýlový a moderný.

Zanechajte Svoj Komentár