Country Style Kúpeľňa: Vlastnosti, Fotografie

Krajina - štýl interiéru, čoraz viac získavajú popularitu. Jednoduchosť, prirodzenosť, tradícia - základ, na ktorom sa zakladajú zásady budovania vnútrozemia krajiny.

Letné prázdniny v dome babičky v obci, blízkosť k prírode, koberec koberec pletený z náplastí na podlahe ... Všetky tieto krásne spomienky pomôže oživiť country-štýl kúpeľňa, ktorá nevyžaduje vážne investície, ale po dlhú dobu prinesie radosť a teplo do krbu.

Materiály na konečnú úpravu

Kúpeľňa vo vidieckom štýle je určená výlučne prírodnými materiálmi alebo ich dobrými napodobeninami. Vyhnite sa plastovým prvkom, sklu, zlikvidujte umelé podlahy, nepoužívajte strečové stropy.

Ak chcete použiť dlaždice na výzdobu stien a podlahy, nemal by mať moderný vzor a svetlé farby, je najlepšie, ak je dlaždice jednoduché, neutrálne odtiene v prírode.

Drevo sa často používa v dizajnoch kúpeľní v štýle country. Môže sa použiť na dokončenie stropu, podlahy alebo stien. Ak výška stropu umožňuje, môžete cez ňu natiahnuť drevené trámy, táto možnosť je vhodná najmä pre miestnosti v štýle francúzskej krajiny.

Pre podlahové dlaždice ideálny kameň, prírodný alebo umelý. Môže tiež dokončiť steny. Tehly, omietky, zámerne nerovnomerné, dosky, imitujúce kamenárske práce - to sú ideálne dokončovacie materiály pre steny.

Prípustné sú aj tapety s „chintz“ vzorom - malé kvety alebo kytice na pokojnom pastelovom pozadí alebo panely pokryté látkou.

sanitárna technika

Vaňa, umývadlo, bidet, WC by mali byť klasické, najlepšie zo všetkých - oválne. Žiadne pravé uhly, nezabudnite mať stranu. Čím tradičnejšia je forma, tým lepšie. Miska s kúpeľňou môže stáť oddelene, na krásnych nohách, odlievaných z liatiny. Okrem smaltu, tento štýl tiež uznáva kúpeľ z kameňa a dreva - to je najdrahšia, ale aj najefektívnejšia možnosť.

Vyberte si vodovodné batérie z medi alebo mosadze a ich tvar by mal byť tradičný a ešte lepší - s nádychom staroveku. Ak je to možné, pevne pripevnite sprchovací kút na stenu, cez tuhé potrubie - tento dizajn je viac konzistentný so štýlom ako kanva na flexibilnej hadici.

nábytok

Kúpeľňa vo vidieckom štýle môže byť zdobená novým nábytkom, ktorý zodpovedá štýlu. No, ak má jednoduché fasády, drevené alebo imitujúce drevo. Ale najlepšou možnosťou by bolo použiť starý nábytok - stoličky, komody, skrine, ktoré možno obnoviť a urobiť nový život. Takýto interiér bude oveľa živší a originálnejší ako ten, v ktorom sa používa moderný nábytok z MDF.

Môžete tiež skombinovať tieto dve riešenia: napríklad ozdobiť izbu novým nábytkom a pridať jednu alebo dve vinobranie.

V dizajne kúpeľne vo vidieckom štýle je povolený multifunkčný nábytok, ale uprednostňujú sa jednoduché, jednoznačné objekty: šatník by mal vyzerať ako skriňa, stolička ako stolička. Lesk a lesk nežiaduce účinky, ale opotrebované, poškriabané alebo dokonca štiepané veci, naopak, bude vyzerať na jeho mieste.

Nábytok môže mať aj prvky tkania a kovania. Kované nohy stolov a stoličiek, držiaky políc dokonale zapadajú do štýlu. Môžu byť tkané sedadlá na stoličkách a kôš na bielizeň.

Textílie a doplnky

V dizajne kúpeľne v štýle krajiny s použitím prírodných, ľahkých tkanín, ako je chintz, satén, ľan, kaliko. Ak je okno, závesy by mali byť krátke, majú zhromaždenie alebo volánky. Farba preferované svetlo, pastel, s jasným kvetinovým vzorom alebo jednoduchý ornament - bunka, prúžok, hrášok. Uteráky môžu byť uteráky alebo vafle alebo zdobené ručnou výšivkou.

Špeciálne miesto v kúpeľni v štýle krajiny zaberajú ručne vyrobené koberce, pletené z kúskov alebo zvyškov tkanín. Môžu byť kruhové, obdĺžnikové, trojuholníkové alebo vo forme malých „dráh“. Na koncoch takýchto koľají sa zvyčajne vyrábajú kefy z nití.

Namiesto moderných zrkadiel je lepšie použiť starú veľkú veľkosť a ozdobiť ju v drevenom ráme. Ak by sa staré zrkadlo nedalo nájsť, môžete „starnúť“ a nové. Visí v spôsobe maľby, zmení miestnosť a pridá k nej tajomnú atmosféru dedinského domu.

Krajina - ideálny štýl pre kreatívne povahy. Nezáleží na prísnom poradí, udržuje veľké množstvo príslušenstva. Kúpeľňa vo vidieckom štýle je vždy pohodlie, teplo domova a sladké spomienky.

Zanechajte Svoj Komentár