Kúpeľňový dizajn v šedej farbe: dizajnové prvky, foto

Môže byť kúpeľňa atraktívna v šedej farbe? Samozrejme, ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel navrhnutých pre takéto priestory. Šedá farba navyše vytvorí úžasné zázemie pre akékoľvek experimenty v interiéri, s pomocou ktorého môžete získať štýlový moderný priestor alebo kúpeľňu v klasickom duchu.

Vlastnosti dizajnu

Šedá môže byť hlavnou farbou v miestnosti, ale nemala by byť jedinou, inak to môže vyzerať nudné a nezaujímavé. Ak chcete do interiéru pridať výraznosť, pridajte do neho ďalšie odtiene. Môžu byť v blízkosti tónu aj kontrastu.

Šedá, neutrálna farba, je kombinovaná s takmer celou škálou dostupných farieb, prakticky neexistujú žiadne obmedzenia na farebné kombinácie.

Šedé materiály sú praktickým riešením. Prach na ňom nie je badateľný, nepodlieha vyblednutiu alebo vyblednutiu.

Svetlošedá pomôže opticky zväčšiť malú plochu v kúpeľni a pomocou šedého gradientu upraví chyby v rozložení: príliš úzky, „zdvihnite“ strop v príliš nízkej výške.

Kúpeľňový dizajn v šedej farbe je obzvlášť impozantný kovový doplnok: držiaky na uteráky a koľajničky, držiaky na toaletný papier, zubné kefky a šálky, nábytkové rukoväte a ďalšie detaily. Lesk kovu harmonicky dopĺňa sivé odtiene povrchovej úpravy.

Psychologický vplyv

Svetlošedé tóny sú pre psychiku priaznivé, najmä ak obsahujú béžové alebo mliečne odtiene. Napríklad perleťová sivá vytvára pocit pokoja a bezpečnosti.

Príliš tmavé sivé tóny môžu byť obmedzené napríklad v niektorých doplnkoch alebo v podlahách. Ak použijete príliš tmavé odtiene vo veľkých množstvách, kúpeľňa v šedej farbe bude pôsobiť na psychiku negatívne, potláčajúc radostné emócie.

Kúpeľňa v odtieňoch sivej: možnosti

Svetlošedé odtiene ako pozadie sú dobrým základom pre vytváranie návrhov v akomkoľvek štýle a smere. Môžete pridať akékoľvek farby a ich zaujímavé kombinácie, aby ste získali svetlý a nezabudnuteľný interiér. Okrem toho, šedá je veľmi elegantná farba, a to ako základ, môžete dosiahnuť veľmi štýlový výsledok.

Ak chcete zmäkčiť chlad v kúpeľni v šedých tónoch, je najlepšie kombinovať hlavnú farbu s teplými odtieňmi - krémová, krémová, pečené mlieko. Ďalším spôsobom je pridanie prírodného dreva do dekoru, ktorý dodá farbe farbu a obohatí vizuálne vnímanie textúrou.

Kúpeľňa dizajn v sivej môže byť monochromatický, ale v tomto prípade budete musieť použiť rôzne odtiene a textúry. Čo sa používa vo výzdobe rôznych materiálov - kameň, dlaždice, ako matný a lesklý, kov, sklo, omietky.

Rada. Ak sa rozhodnete urobiť kúpeľ v odtieňoch sivej, použite všetky prostriedky na rozbitie monotónnosti priestoru. Dlaždice na stenách a na podlahe by teda mali mať nielen rôzne odtiene, ale mali by mať aj rôznu veľkosť a prednostne inú textúru.

Kúpeľňa v šedej farbe perfektne kombinuje s bielymi inštalatérskymi predmetmi a všeobecne s bielymi doplnkami. Nábytok, textil, strop a dokonca aj podlaha môže byť biela, hlavná vec je udržať rovnováhu medzi týmito farbami.

Lesklá podlaha a chrómovaný kov dodajú dekoru eleganciu. Čierna tiež tvorí klasickú kombináciu so sivými odtieňmi, a podobne ako biely sivý pár, umožňuje použitie jasných farebných akcentov takmer akéhokoľvek rozsahu. Kúpeľňa v odtieňoch šedej s pridaním čiernej a bielej farby súčasne môže byť štandardom elegancie a štýlu.

nábytok

Ak sú steny zdobené v odtieňoch sivej, nábytok môže byť akejkoľvek inej farby - napríklad bielej alebo čiernej, alebo žiarivo červenej farby, všetko závisí od vašich preferencií. Zároveň je na trhu dostatok kúpeľňového nábytku so sivými fasádami rôznych farieb, od najjasnejších až po grafitové a antracitové odtiene.

Zanechajte Svoj Komentár