Klasický štýl kúpeľne: funkcie, foto

Kúpeľňa v klasickom štýle zobrazuje dobrý vkus majiteľa. Je vždy moderný, módny, elegantný, najmä ak správne vyberiete jeho obsah. Klasický štýl v tejto miestnosti môže byť kombinovaný so všetkými ostatnými štýlmi vo zvyšku bytu - nie je vôbec nutné, aby celý dom poslúchal klasiku.

Hlavnými technikami klasického štýlu sú použitie obmedzených tónov, biela, šedá a čierna ako základ, prírodné materiály ako znak pevnosti a sily, tradičné formy nábytku a sanitárnej keramiky, „klasické“ usporiadanie, ktoré eliminuje avantgardné riešenia.

Takáto kúpeľňa je vždy elegantná, pokojná, je príjemné byť v nej. Neexistujú žiadne honosné farby a jasné farebné kombinácie, hrubá textúra povrchových materiálov, zámerne „ultramoderné“ kúsky nábytku alebo futuristická technológia. Všetko je veľmi mäkké, pokojné, pohodlné a skutočne luxusné.

farba

Klasický štýl miluje a neustále používa bielu. Môže byť mliečne biela, alebo farba bielej čokolády, alebo farba alpského snehu - ale biela v každom prípade. Toto je farba čistoty, priestoru, slobody, rozširovania nielen horizontov, ale aj objemu miestnosti. V kontraste s bielym vzhľadom tmavé predmety dekor a nábytok.

Kúpeľňa v klasickom štýle môže byť zdobená v teplých pieskových tónoch, odtieňoch dreva, broskyne alebo ušľachtilého zlata. Biely nábytok a nábytok v prírodnej farbe dreva sú s nimi dokonale kombinované. Obklady z prírodného kameňa inšpirované pieskovcom a zlaté doplnky vytvárajú elegantný obraz „zlatej“ kúpeľne.

Namiesto kameňa, ako dokončovacieho materiálu mimo „mokrého pásma“, môžete použiť tapetu, alebo položiť dlaždice na steny v celej miestnosti. Výber farebných kombinácií a vzorov na tomto povrchu vám umožní dať kúpeľni jedinečné čaro.

kúpeľ

Interiér kúpeľne v klasickom štýle nepredstavuje žiadne výrazné obmedzenia tvaru, veľkosti a farby kúpeľňovej misy. Jasné farby alebo superkomplexné a „koncepčné“ formy ako visiaca hojdacia sieť alebo „drevený“ sud budú stále na mieste.

Oválna vaňa je ideálna pre klasickú kúpeľňu. Môže byť biela, béžová, sivá, dokonca čierna.

Medené prvky môžu úspešne dopĺňať celkový imidž: napríklad luxusne vyzerajúce kúpele na liatych bronzových nohách, vyrezávané alebo majúce tvar levých nôh. Tieto nohy sú dokonale kombinované s medenými kohútikmi a výtokmi.

V kúpeľniach malých veľkostí sa umývadlová vaňa zvyčajne nachádza v blízkosti jednej zo stien. Inštalatéri sa zároveň snažia „šiť“ a obkladať obklady kamennými dlaždicami.

Ak je kúpeľňa značnej veľkosti, čo je často prípad v súkromných domoch, dizajn kúpeľne v klasickom štýle môže byť veľmi efektívny tým, že umiestni kúpeľ sám do stredu miestnosti a zabezpečí prístup k nej zo všetkých strán. To už nie je jednoduché, ale naozaj kráľovská kúpeľňa!

V prípade, že je v miestnosti vyhradenej pre kúpeľňu arkýřové okno, môže sa do nej umiestniť vaňová misa, pričom by bolo vhodné zvoliť pre ňu nezvyčajný tvar, ktorý zvýrazní neobvyklú polohu vane. Je to nielen krásne, ale aj funkčné riešenie, ktoré vám umožní maximalizovať využitie kúpeľňového priestoru.

Materiál, z ktorého je vyrobená vaňová misa, môže byť ľubovoľná, obyčajná liatina alebo módny akryl - všetko závisí od vašich preferencií. Ak sa kúpeľňa nachádza na druhom poschodí dreveného domu, je lepšie zostať na ľahšom materiáli, pretože hmotnosť liatinového kúpeľa s vodou je asi 200 kg a drevené podlahy vydržia až 150 kusov.

V poslednej dobe sa kúpele z prírodných materiálov - kameňa, vrátane mramoru, medi a dokonca dreva - dostali do módy! Na základe osobitnej objednávky si môžete urobiť kúpeľ z porcelánu alebo skla - to všetko závisí od želania a finančných možností.

Všetky tieto materiály sú ideálne pre kúpeľňu v klasickom štýle. Takýto neobvyklý kúpeľ môže byť ústredným prvkom interiéru a dodať mu exkluzivitu.

sprcha

Sprchový kút v malých kúpeľniach sa spravidla používa ako hlavné miesto na vykonávanie hygienických postupov, pretože je ťažké umiestniť kúpeľ s malou veľkosťou na malú plochu.

V prípadoch, keď je sprcha umiestnená popri kúpeli, je v rohu oplotená „kabína“, oddelená od spoločenskej miestnosti sklenenými panelmi. V tomto uskutočnení nepoškodzuje priestor a vytvára dodatočné vybavenie.

Povrch stien v objeme sprchovacieho kúta, spravidla je dokončený v rovnakých tónoch a rovnakých materiáloch ako zvyšok miestnosti, vďaka čomu interiér vyzerá pevne a harmonicky.

Pomerne často je miesto na sprchovanie kombinované s kúpeľňou, ktorá vytvára spoločnú „mokrú“ zónu za sklenenou priečkou. Táto možnosť je použiteľná v malých priestoroch, kde nie je možné umiestniť kúpeľ ako aj sprchovací kút.

Klasický dizajn kúpeľne je možné doplniť zrkadlami alebo zrkadlovými dlaždicami - vizuálne rozšíri priestor a dodá mu lesk a svetlo.

Keď priestor dovolí, môžete postaviť pre sprchu a celú stenu ľubovoľného tvaru. Pre tieto kabíny potrebujú sklenené dvere a vlastné svetelné zdroje.

škrupina

Vzhľadom k tomu, klasický štýl sa zvyčajne skladá z pomerne priestranných kúpeľní, trend posledných rokov je veľmi dôležité pre nich: dve umývadlá v jednej miestnosti. Skutočne, dva výlevky sú oveľa pohodlnejšie ako jeden, pretože vám umožňujú umyť sa v rovnakom čase ráno „špičky“ naraz dvom členom rodiny.

Dve umývadlá môžete usporiadať rôznymi spôsobmi.

  • Najobľúbenejšie je blízko, v smere kolmom na šálku kúpeľa. Táto situácia je veľmi funkčná a ergonomická, okrem toho šetrí priestor.
  • Je zaujímavé pozrieť sa na dve mušle, ak sú usporiadané symetricky oproti sebe. Je to však možné len vtedy, ak je dostatok miesta pre dvoch dospelých, aby sa medzi nimi mohli voľne pohybovať.
  • Menej často sú umývadlá umiestnené v klasickom interiéri kúpeľne paralelne, to znamená vedľa seba v smere rovnobežnom s vaňou. Zvyčajne sa táto možnosť používa vo veľkých miestnostiach.
  • V niektorých prípadoch je kúpeľ umiestnený v strede a na oboch stranách - umývadlo. Toto usporiadanie má mnoho výhod: dvaja, ktorí sa umyjú súčasne, si navzájom nezasahujú, pri každom umývadle sa vytvára malý „osobný priestor“. Ale táto možnosť platí len vo veľkej kúpeľni.

nábytok

Spravidla platí, že v štandardných kúpeľniach štandardných bytov je všetok nábytok v kúpeľni zredukovaný na pár troch skriniek: jedna, podlaha - pod umývadlom a nástenná - nad umývadlom a nad toaletou.

Avšak, majiteľ vidieckeho domu alebo veľký moderný byt môže umiestniť do kúpeľne nielen všetko potrebné na umývanie, ale aj stoličky, pohovky na odpočinok, toaletné stolíky na make-up, vitríny s drahým srdcom.

Ak je v klasickom štýle kúpeľňa má naozaj veľké rozmery, čo umožňuje nielen vybaviť oddychový kútik, ale aj umiestniť krb v ňom - ​​nemali by ste opustiť túto myšlienku, aj keď na prvý pohľad sa zdá príliš nezvyčajné. Kombinácia dvoch prvkov - vody a ohňa - môže dodať neuveriteľný pocit a preniesť sa do atmosféry starobylého hradu.

svetlý

Dizajn kúpeľne v klasickom štýle zahŕňa použitie klasických lámp - to znamená, veľké lustre, svietniky, možno aj podlahové lampy. Tvar svietidiel je preferovaný klasický a ich materiál by mal byť kombinovaný so zvyškom kúpeľňového dekoru.

Napríklad pre miestnosť s množstvom zrkadiel, pozlátených prvkov, dekoratívnych stĺpov alebo zdobených maľbami sú vhodné slávnostné krištáľové lustre. Zároveň nezabudnite na funkčnosť. Aby bola kúpeľňa pohodlná na umývanie a vykonávanie iných hygienických postupov, niektoré oblasti je potrebné dodatočne zvýrazniť.

V blízkosti zrkadiel nad umývadlom sa používajú prídavné svietidlá, v sprchových kútoch - bodové svietidlá zabudované do stropu, lampy sú umiestnené na toaletných stolíkoch alebo obklopujú zrkadlo nad nimi pevným svetlom, ako je tomu v profesionálnych líčidlách.

Zanechajte Svoj Komentár