Malá kúpeľňa so sprchovacím kútom 3 m2. m.

Ak chcete vybaviť sprchovací kút v malej kúpeľni, musel som ukázať pozoruhodný vtip, a zapnúť fantáziu na plný výkon.

A zmyslom nie je len, aby sa zmestili všetky potrebné vodoinštalačné zariadenia na malé námestie, a dokonca aj práčka - to bolo predpokladal, že by mali byť uložené zásoby detergentov a iných potrieb pre domácnosť, pretože nie je pre nich iné miesto v malom byte.

dispozície

Jedna zo stien v kúpeľni je 3m2. metrov demontovaných, a postavený na tomto mieste nový. Existujú na to dva dôvody - múr nebol rovný, čo sa často stáva v starých „Chruščovových“ domoch a okrem toho majitelia snívali o kúpeľni s oknom. Bola to ich túžba, ktorá ožila „o dvesto percent“ - teraz v kúpeľni nie je jedno, ale dve okná, vďaka čomu vstupný priestor dostal prirodzené svetlo.

Úplne zmenil interiér kúpeľne 3 námestie. m. - dvere boli presunuté do stredu steny a na oboch stranách boli umiestnené malé, ale dosť priestranné skladovacie systémy.

Takáto organizácia priestoru umožnila inštalovať práčku, ktorá sa zmestila do ľavej steny dverí bez ťažkostí. Pravda, musel som si vybrať najužší model na trhu.

registrácia

Rozhodli sa odmietnuť štandardný kúpeľ, sprchovací kút v malej kúpeľni vyzerá výhodnejšie a zároveň šetrí priestor.

Štandardné riešenia v takýchto podmienkach nie sú splnené a dizajnéri porušili dve základné „prikázania“: odmietli bielu farbu, ako sa odporúča pre malé miestnosti, a dlaždice ako najvhodnejší materiál na dokončovanie mokrých miestností.

Odmietnutie dlaždice umožnilo ušetriť niekoľko desiatok centimetrov štvorcových, pretože sa hodí na lepidlo a má značnú hrúbku av kúpeľni je to 3m2. počíta každý centimeter.

Farba odolná voči vlhkosti ju nahradila úspešne a umožnila vytvoriť neobvyklý, nezabudnuteľný interiér. Má hlboký tmavý odtieň nočnej oblohy a rozpráva hĺbku priestoru.

Ukázalo sa, že malá miestnosť, osvetlená z okien-transom s prirodzeným svetlom, okrem kombinácie modrej s bielym nábytkom a sanitárnej keramiky je klasická a nikdy sa nenudí.

Interiér kúpeľne je 3m2. Bez keramiky to však nestačilo, ale nie je to dosť: šedá dlažba bola vybraná na podlahu, na podlahe v sprche bola položená mozaika. Steny vo vlhkej zóne boli usporiadané s dvoma typmi dlaždíc: jedna bola čisto biela a ostatné použité dlaždice na nej boli vytlačené.

farba

Ukázalo sa, že tmavo modré matné povrchy dávajú do miestnosti hĺbku a tajomstvo, zatiaľ čo čistý biely vyvolával dojem „zapečatenej“ kapsuly.

Šedá podlaha slúži ako pokojné pozadie pre modro-biely kontrast a výtlačky na jednej zo stien vo vnútri sprchovacieho kúta v malej kúpeľni sa nezdajú byť hrubé v dôsledku použitia sivohnedej farebnej schémy.

Vzhľadom k tomu, že vo veľkom okne pod stropom je dostatok denného svetla, počas dňa prakticky nie je potrebné dodatočné osvetlenie. Vo večerných hodinách je kúpeľňa osvetlená stropným svietidlom a svietidlom v blízkosti zrkadla.

skladovanie

Vzhľadom k tomu, že plocha kúpeľne je 3m2. metrov, a skladovať to potrebujú značný počet rôznych pohárov a boxov, pre ukladanie zariadenia používa každý dostupný roh.

Rovnako ako domáce chemikálie sú pripojené k kuchyni pod umývadlom, pomocou koľajníc, bola v sanitárnej skrini vyrobená ďalšia polica.

V nočnom stolíku sa hodia trubice s pastou a krémami, ako aj zubné kefky a iné drobnosti. Uteráky sú vybavené priečnikom vpravo od práčky.

Interiér kúpeľňa 3 námestie. Vyzerá harmonicky a vyvážene, nie je tam žiadny pocit „naplneného priestoru, hoci sa použil takmer celý povrch stien.

Takže cez práčku visel šatník na uskladnenie zásob chemikálií pre domácnosti. Bola kúpená v IKEA a prispôsobená konkrétnym rozmerom: hĺbka bola znížená o 17 cm.

Zanechajte Svoj Komentár