Minimalizmus štýl v kúpeľni: funkcie, foto

Minimalistická kúpeľňa - najvýhodnejšia možnosť pre malé byty v prípadoch, keď nie je možné vyčleniť významnú plochu na inštaláciu sanitárnych zariadení. Hlavné črty štýlu - minimum vecí, maximálne pohodlie.

Tento štýl, ktorý je pripojený k kúpeľni, vám umožňuje ponechať maximálny voľný priestor, vyhnúť sa preplneniu a zároveň mať štýlový priestor pre hygienické procedúry, v ktorých je príjemné a ktoré je pohodlné na používanie.

Minimalita v kúpeľni je jednoduchá forma, svetlé odtiene, pocit čistoty a sviežosti. Najobľúbenejšia farba je biela, môže byť pridaná s čiernymi a rôznymi odtieňmi šedej. Táto kombinácia je klasická a umožňuje vytvoriť veľmi zaujímavé priestory.

Povrchová úprava bielej miestnosti s čiernou farbou ju robí nezvyčajne veľkolepou. V tomto prípade môže mať jedna stena sivú farbu, ktorá zjemňuje ostrý kontrast.

Interiér môže vyzerať štýlovo a elegantne, v jednej farbe, napríklad v bielej farbe.

Aby ste sa vyhli monotónnosti, pri navrhovaní minimalistickej kúpeľne v jednej farbe, musíte pridať jednu alebo viac ďalších farieb, napríklad vo výzdobe (podlaha, strop alebo steny) alebo svetlými inštalatérskymi a dekoratívnymi predmetmi: môže to byť živý kvet, farebný uterák alebo iné. kontrastným tónom.

Rovnako ako vo zvyšku priestorov je potrebné dodržiavať všeobecné pravidlá vytvárania harmonického prostredia: nepoužívajte viac ako tri rôzne farby a ich odtiene.

Štýl minimalizmu v kúpeľni je možné vytvoriť aj inými farbami - napríklad béžovou, pieskovou, ekru. V tomto prípade môžu byť rozdielne odtiene hnedej - kávy, horkej alebo mliečnej čokolády.

Docela populárny v dizajne kúpeľní je textúra hra: lesklé povrchy striedať s matným. Je však nemožné zapojiť sa do takejto hry, je vhodná hlavne v monochromatických interiéroch.

Ak máte v úmysle zariadiť kúpeľňu v štýle minimalizmu, musíte byť veľmi vyvážený prístup k výberu inštalatérskych prác. Nemala by oddialiť pozornosť, byť príliš vymyšlená alebo príliš jednoduchá. Prísne, elegantné línie bez zbytočného zaoblenia alebo rohov - čo potrebujete na zdôraznenie štýlu. Rovnaké žeriavy by sa mali upraviť vo forme.

Závesné potrubie uľahčí čistenie a vytvorí dojem priestrannosti aj v malých miestnostiach.

Štýl minimalizmu v kúpeľni umožňuje inštaláciu vane a sprchovacieho kúta, to všetko závisí od vášho výberu. V prípade, že je nainštalovaný sprchovací kút, nemal by byť objemný. Najlepšia možnosť - číre sklo a tenké kovové hrany.

Kabíny bez paliet vyzerajú štýlovo a moderne, v tomto prípade sa celá „výplň“ zasunie do podlahy alebo na špeciálne pódium. Takéto kabíny vyzerajú ľahko a vzdušne, neporušujú objem.

Zanechajte Svoj Komentár