Luxusná baroková kúpeľňa

Byt, pre ktorý bola vytvorená táto luxusná kúpeľňa, sa nachádza v historickom centre Moskvy, v dome postavenom v barokovom štýle, čo znamená - svieži, prepracovaný.

Je v tomto štýle, že všetky izby v byte sú udržiavané, bez toho, aby bola vylúčená miestnosť na kúpanie. Jeho obrovské námestie podľa moderných štandardov umožnilo vybaviť naozaj luxusnú izbu, v ktorej si môžete nielen oddýchnuť a vykúpať sa, ale tiež si ľahnúť pri krbe na elegantnej pohovke, označiť ju, meditovať v tichu živým ohňom. Táto miestnosť, ako aj celý byt ako celok, podľa myšlienky dizajnérov, by mali slúžiť ako miesto odpočinku od zhonu veľkého mesta.

výzdoba

Luxusná kúpeľňa bola kedysi zdobená štukovými lištami v barokovom štýle. Bol zrekonštruovaný, k stropu boli pridané štukové prvky a natreté špeciálnym farbivom, ktoré odpudzuje vlhkosť.

Vyhrievaná podlaha, ktorá vyzerá ako stará parketa, je vlastne vyrobená z keramickej žuly. Nielen teplé podlahy, ale aj konvektory v blízkosti okna, ohrievajú miestnosť, vyhrievané vešiaky na uteráky pôsobia aj ako batéria.

Štandardné okno sa zmenilo na vitráže, aby sa zvýšila viditeľnosť a prenieslo čo najviac vzduchu a svetla do miestnosti. V zime, keď sneží vonku, je tak príjemné ležať v teplom penovom kúpeli a vychutnávať si kontrast pocitov!

svetlý

Osvetlenie hrá obrovskú úlohu vo vnímaní interiéru. Pre elegantnú kúpeľňu v barokovom štýle si dizajnéri vybrali vhodný luster, ktorý dopĺňali dve veľké stojanové lampy na oboch stranách okenného otvoru a svietniky na krbovej rímse, navrhnuté v rovnakom štýle. Tam bolo miesto pre moderné osvetlenie pozdĺž rímsy, vybavené ovládacím panelom: môžete nielen spustiť rôzne svetelné scenáre z neho, ale aj hrať hudbu.

farba

Svetlé, pastelové farby, ktoré v tomto prípade nastavujú tón v moderných interiéroch, môžu byť bezpečne opustené - obrovská a luxusná kúpeľňa umožnila použitie bohatých, jasných farieb. Kontrast zafarbených tmavomodrých stien a bielych klampiarskych, čierno-zlatých prvkov dekoru presne zodpovedá štýlu a vytvára vysokú náladu.

Dizajn dverí bol nezvyčajne rozhodnutý: pretože nebol vybraný biely, ale pokojný béžový odtieň, ladený s keramickou podlahou z žuly. To bolo urobené úmyselne tak, aby to priťahovalo pozornosť, ktorá by v tejto miestnosti mala patriť patrične k zaujímavejším prvkom interiéru - zamatovej pohovke, krbu, lustru.

nábytok

Pri luxusnej kúpeľni sa osobitná pozornosť venovala nábytku. Na jednej strane, štýl zaväzuje, a na druhej strane dnes diktuje svoje vlastné pravidlá, preto nábytok nebol moderný, ale moderný. Je ľahká, štýlová a zároveň prekvapivo harmonicky zapadá do interiéru „s históriou“.

Komody sú vyrobené na zákazku a pohovka v tvare fantázie je pokrytá jemným zamatom tak, aby zodpovedala stenám, ktorých dotyk je tak príjemný na pokožku.

výzdoba

Hlavným dekoračným prvkom luxusnej kúpeľne je krb. Vzhľadom k tomu, dom je starý, krb už tam, zostalo len vybrať vhodný portál z mramoru. Svietniky, ktoré zdobia rímsu, sú výrobky moderných remeselníkov, ale ich obrysy sú harmonicky kombinované s barokovými dekoračnými líniami krbu a stien.

Zrkadlo nad krbom má pôsobivé rozmery zodpovedajúce veľkosti miestnosti. Je orámovaný bielym a zlatým barokovým rámom. Ďalší aktívny prvok dekoru - stojaci na jednom z portrétov „cudzinca“ v maske. Toto je symbol, ktorý si každý môže prečítať, ako chce.

Zanechajte Svoj Komentár