Modrý dizajn kúpeľne

Kúpeľňa v modrej farbe je jedným z najtradičnejších a zároveň moderných riešení. Modrá je farba sviežosti a chladu a dobre sa hodí do miestnosti určenej pre čistotu. Modrá farba povzbudzuje, dodáva energiu. To je spojené s vodou - rieky, jazerá, more, čo je dôvod, prečo je tak prirodzene vnímaná v kúpeľni.

Psychológovia odporúčajú použiť modrú farbu v interiéri v tých prípadoch, keď potrebujete upokojiť a získať dôveru v seba.

Nebojte sa, že modrá kúpeľňa vyjde z módy - to je klasické rozhodnutie, vždy relevantné. Kúpeľňa v modrých farbách môže byť svetlá alebo tmavá, svetlá alebo pastelová - to všetko závisí od vašich preferencií.

V malých miestnostiach je vhodnejšie zvoliť ľahké, ľahké, bielené modré odtiene, vo veľkých kúpeľniach sa môžete rozhodnúť pre hrubšie, tmavšie tóny.

Pri vytváraní modrého dizajnu kúpeľne majte na pamäti, že veľmi svetlomodré odtiene sú univerzálnym riešením, ktoré umožňuje širokú škálu farebných kombinácií. Bez ohľadu na tóny, ktoré si vyberiete ako ďalšie, bude interiér vyzerať zaujímavo a dynamicky, pri zachovaní pocitu sviežosti a chladu.

Kúpeľ v modrej farbe je možné usporiadať rôznymi spôsobmi. Napríklad steny a podlaha sú rozložené s hladkými modrými dlaždicami, zatiaľ čo strop a vodovodné potrubia sú čisto biele. Veľmi jednoduché a efektívne riešenie!

Modrá kombinuje dobre s tyrkysovou, pripomínajúc morský vánok a letnú dovolenku. Kúpeľne v týchto dvoch farbách sa často nachádzajú v interiéroch v morskom štýle.

Kúpeľňa v modrých tónoch môže byť doplnená tmavohnedou, rôznymi odtieňmi čokolády, ale aj svetlou béžovou, krémovou, pieskovou - v tejto kombinácii interiér evokuje spomienky na pláž vyhrievanú slnkom.

Takéto kombinácie vyzerajú veľmi harmonicky, ale nesmieme zabúdať, že každá farba má veľa odtieňov, ktoré ovplyvňujú jej vnímanie. Preto určite oceníte kombináciu tónov, v ktorej sa nachádzajú dokončovacie materiály v rôznych farbách. Je lepšie zvážiť ich s osvetlením, ktoré je plánované vo vašej kúpeľni.

Dizajn modrej kúpeľne je možné vyrobiť v akomkoľvek štýle od klasického až po podkrovný a minimalistický. V prvom rade je to more a Stredozemné more, pre ktoré je téma mora a pláže najdôležitejšia.

Chrome diely na modrom pozadí vyzerajú veľmi atraktívne a zdôrazňujú dynamiku akéhokoľvek štýlu.

Kúpeľňa v modrej farbe, doplnená doplnkami vo farbe zlata alebo tmavej medi, vyzerá veľmi zaujímavo. Táto možnosť dokončenia je vhodná pre klasický štýl alebo art deco.

Modrá farba, evokujúce spomienky na letné prázdniny, je najlepší spôsob, ako navrhnúť kúpeľňu. Je však potrebné vziať do úvahy taký moment: je považovaný za „studenú“ farbu a môže spôsobiť pocit chladu, čo je v kúpeľni, kde sa musíte vyzliecť, sotva vhodné.

Aby sa tomu zabránilo, nechajte slnko v kúpeľni v modrých farbách - usporiadajte jasné svetlo s primeranou teplotou svetla. Tmavšia modrá v interiéri - jasnejšie by malo byť vaše „slnko“.

Zanechajte Svoj Komentár