Kúpeľňa v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl v kúpeľni - veľmi výhodná možnosť. Jeho vlastnosti umožňujú, aby aj malé miestnosti boli vizuálne priestranné, svetlé, plné vzduchu. To je dôvod, prečo je tento štýl veľmi populárny v dizajne malých bytov a priestorov.

Hlavnými vlastnosťami kúpeľne v škandinávskom štýle sú použitie prírodných materiálov, prevaha bielych, jednoduchých geometrických tvarov. Vo všeobecnosti sa tento smer v dizajne vyznačuje maximálnou funkčnosťou, ktorá je obzvlášť dôležitá pre kompaktné miestnosti a na prvom mieste - toalety.

V škandinávskej kúpeľni nie je nič zbytočné, každý kus nábytku sa používa na maximum, a je navrhnutý tak, aby zaberal čo najmenej miesta a zvyčajne tiež kombinuje niekoľko funkcií naraz.

Ďalšou črtou štýlu je jeho jednoduchosť. Je len potrebné dodržiavať základné zásady interiérového dizajnu.

Farbu. Škandinávsky štýl v kúpeľni určuje výber prirodzených farieb, čo je dôležité najmä pre veľké plochy - steny, podlahy, strop. Paleta: biela, béžová, piesková, modrá, šedo-modrá, svetlohnedá. Svetlé tóny, a najmä biele, pomôžu vizuálne vytvoriť viac priestoru. Tmavšie odtiene možno použiť ako prízvuk.

Nábytok. Kúpeľňa v škandinávskom štýle nemá rád kudrlinky. Nemôže byť nútený nábytok. Len nevyhnutné minimum - ale tento nábytok by mal byť z pravého dreva, lepšie - nenatreté. Možné sú samostatné prvky zo skla alebo chrómovaného kovu. V takom prípade, ak sa nemôžete vyhnúť maľovaniu, nábytok by mal zvoliť bielu farbu.

Light. Škandinávska kúpeľňa nemôže byť osvetlená len reflektormi zabudovanými do stropu. Je potrebné použiť niekoľko rôznych osvetľovacích schém: centrálne osvetlenie, bodové svetlá, smerové body, stojanové lampy alebo nástenné svietidlá. V tomto prípade si môžete byť istí, že miestnosť bude rovnako pohodlná, ako vykonávať hygienické procedúry a relaxovať po náročnom dni.

Podlahy. V škandinávskom štýle v kúpeľni sú tri hlavné typy podláh: prírodné drevo, jeho imitácia alebo samonivelačné podlahy. Musíte byť obzvlášť opatrní so stromom: počet kameňov, ktoré sú odolné voči pôsobeniu vody, je obmedzený, a vy tiež musíte dávať pozor, aby ste „mokrili“ stropy svojich susedov zdola.

Preto, ak nemôžete dostať reálnu palubu tic, je lepšie zastaviť na podlahovú krytinu dlažbou imitujúcou drevo, je tiež možné použiť bielu alebo čiernu dlaždicu.

Ak sa zdržiavate na samonivelačných podlahách, budú vyzerať lepšie v bielej alebo tmavohnedej alebo sivej, takmer čiernej - táto kontrastná možnosť urobí škandinávsky štýl kúpeľňou jasnejšou a výraznejšou. Ale v tomto prípade je potrebné byť opatrnejší pri výbere príslušenstva, aby sa zabezpečilo, že sa nielen navzájom spoja, ale aj organicky prelepí do hry kontrastov.

Podlahové rohože v takej kúpeľni by nemali zaberať celý povrch. Môžu byť malé, prispôsobené tónu podlahy alebo naopak.

Výzdoba. Textil - hlavná výzdoba škandinávskej kúpeľne. Tento štýl miluje prírodné materiály, príjemnú textúru - ľan, bavlnu, satén. Žalúzie a uteráky, obrúsky a záclony pokrývajúce otvorené police - všetky tieto textilné prvky by mali byť navrhnuté v štýlovo špecifických farbách a mali by mať vhodné vzory: pruhy, „pletené“ snehové vločky a ďalšie charakteristické škandinávske ozdoby.

Zanechajte Svoj Komentár