Loftový štýl v kúpeľni

Pôvodne slovo „loft“ znamenalo podkrovie, takže všetky vlastnosti podkrovia môžu byť použité v akejkoľvek kombinácii. Kúpeľňa v podkroví musí mať aspoň niekoľko prvkov v interiéri, ktoré zodpovedajú štýlu. Toto murivo, trámy na strope, komunikácie plexus a potrubia.

rysy

Podkrovie v kúpeľni zahŕňa použitie priemyselných motívov: hrubé materiály, nie omietnuté, bez dokončenia stien, možno aj holých betónových povrchov. Ak sú - v poriadku. Nie - je potrebné ich vytvoriť a tu je povolené používať imitácie: umelé tehly na murivo, špeciálne starnúce omietky, dokonca aj tapetu „ako stará tehla“.

Loft-štýl v kúpeľni bude uprednostňovať mierne zhrdzavené potrubia, podlahy z betónu alebo dosiek, takmer nedotknuté ošetrením. Bude fungovať aj „stará“ keramická dlažba. Špeciálny „trikový“ štýl - stropy. Jednoducho musia byť trámy, a ak nie, musia byť vykonané! Falošné lúče nevyzerajú horšie ako tie skutočné a vytvárajú štýl!

Na strope kúpeľne v štýle podkrovia, nielenže môže, ale musí tiež prechádzať potrubia s rozvodnými sieťami, môžu byť vodiče do svietidiel „zmätené“.

Tu je miesto pre pomerne moderné materiály: dlaždice z ocele a zrkadiel, ultra moderná sanitárna keramika a konštrukcie perfektne zapadajú do dizajnu podkrovia a pôsobia ako priateľskí susedia hrdzavých rúr a betónových povrchov.

farba

Loftový štýl v kúpeľni môže byť vytvorený v rôznych farbách, ale najvýhodnejšie sú:

  • sivá a jej tóny, od takmer bielej až po takmer čiernu;
  • biele a odtiene s prídavkom šedej, béžovej, olivovej;
  • intenzívna červená a modrá (v kombinácii s čiernou), účinok starnutia je povinný;
  • hnedé v tmavých odtieňoch;
  • oceľ a striebro (rúry, potrubia).

podrobnosti

Podkrovie v kúpeľni môže byť vylepšené a zdobené neobvyklými detailmi interiéru, ako sú nástenné graffiti, dopravné značky alebo stavebné značky. Dokonca aj detaily niektorých veľkých mechanizmov, ako sú ozubené kolesá alebo pružiny, sú vhodné ako dekorácie. Úspešne zapadá do atmosféry pôvabných plagátov priemyselnej éry, abstraktných kompozícií.

dispozície

Priečky v kúpeľni v podkroví nie sú povolené, musia byť úplne otvorené a toto pravidlo platí aj pre samotný kúpeľ. Aby nedošlo k striekajúcej vode v priestoroch, žalúzie sú povolené, ale veľmi transparentné.

Súčasne môže a mala by byť priestorová zóna, ale takéto územné členenie by malo byť mimoriadne vizuálne: podkrovie v kúpeľni je podčiarknuté starožitnými obkladačkami okolo samotnej vane, v kombinácii s odkrytým murivom v okolí umývadla.

nábytok

Nábytok, popri plnení svojej primárnej úlohy, ukladaní potrebných vecí, môže tiež hrať úlohu priečok pre územný priestor.

Podkrovie v kúpeľni umožňuje použitie absolútne akéhokoľvek nábytku, ale je vhodné venovať pozornosť predovšetkým retro dizajnu, a to najmä skutočným zaujímavostiam, napríklad „babičkám“ nočným stolíkom a malým šatníkom. Sú dokonale kombinované so sklom a chrómovými časťami: policami, závesmi, držiakmi.

Zanechajte Svoj Komentár