Osvetlenie v kúpeľni

Nepochybne, v každej domácnosti by kúpeľňa nemala trpieť nedostatkom svetla. Windows zvyčajne nie sú, takže by ste mali starostlivo zvážiť umelé osvetlenie v kúpeľni, Zvyčajne je rozdelená do troch úrovní - horná, pracovná a nižšia. Stupeň osvetlenia priamo závisí od správneho umiestnenia svietidiel v určitých oblastiach.

Nadzemné osvetlenie

V priestoroch malej plochy zabezpečiť hornésvetlo v kúpeľni Môžete použiť jedno svietidlo, ak je kúpeľňa veľká pre rovnomerné osvetlenie, mali by ste nainštalovať niekoľko svetelných bodov, napríklad vstavané halogénové žiarovky alebo konštruovať viacúrovňové osvetlenie.

Pracovné svetlo

Vizuálne rozdelenie kúpeľne na časti je potrebné takmer vždy. Bez ohľadu na to, či sa jedná o malú vaňu alebo veľkú miestnosť s vírivkou alebo pódiom. Len počet pridelených zón závisí od veľkosti a nie od veľkosti osvetlenie v kúpeľni.

V obidvoch prípadoch je vhodné oddeliť priestor okolo zrkadla pomocou vstavaných svetiel, pretože umývadlo spolu so zrkadlom je hlavným bodom v miestnosti. montážne svetla v kúpeľni Je možné vykonávať dva typy: paralelne, na vrchu zrkadla a na boku, ktoré dávajú lampu na obe strany.

Je potrebné zabezpečiť, aby svetlo nebolo nasmerované na tvár, inak budú oči neustále zaslepené. Svietidlá by mali byť inštalované tak, aby neboli viditeľné v zrkadle. Ak chcete rozptyľovať lúče, keď osvetlenie v kúpeľni Môžete použiť biely alebo matný tienidlo.

Ak sa často ukáže, že aj pri osvetlení je tvár v zrkadle tmavá, môžete po obvode zrkadla nainštalovať ďalšie lampy malých rozmerov.

Osvetlenie kúpeľne

V dnešnej dobe získavajú stále viac a viac popularity špeciálne kúpele, kde sú už zabudované svetlá. Samozrejme, táto možnosť kúpeľňové osvetlenie Pre mnohých to bude veľmi drahé.

Kto si nemôže dovoliť kúpiť takú kúpeľ, môžete si vybrať zónu s oddeleným bodom svetla. Napríklad, namontovať cez kúpeľňu nástenné svietidlo so skleneným tienidlom.

Vedľa kúpeľne môžete položiť prenosnú stojaci lampu na vysokú nohu. Počas kúpania tak voda pretečie z lúčov svetla.

Nábytkové osvetlenie

Ďalšia zaujímavá možnosť kúpeľňové osvetlenie - Toto je osvetlenie nábytku. Do každej zásuvky a skrinky môžete nainštalovať malé lampy. To prináša špeciálny zákrok do celkového interiéru a umožňuje lepšie zameranie pri hľadaní správnej veci.

Spodné osvetlenie

Môžete tiež experimentovať s vonkajším prostredím svetlo v kúpeľni a pomocou rôznych farieb.

Zanechajte Svoj Komentár